یکشنبه 15 تیر 1399

تولید ۸ فیلم‌نامه کوتاه در کارگاه ایده تا فیلم‌نامه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

کارگاه ایده تا فیلم‌نامه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری
    -     کد خبر: 10784
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/24|12:55
سرویس : استانها
۸ فیلم‌نامه کوتاه از هنرمندان شرکت کننده در کارگاه ایده تا فیلم‌نامه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۹۸ تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال ۱۳۹۸ با برگزاری مستمر کارگاه ایده تا فیلم‌نامه در حوزه هنری ۸ فیلم‌نامه کوتاه داستانی و انیمیشن بررسی و تولید شد.

قاسم اسماعیلی دهکردی افزود: کارگاه بلندمدت ایده تا فیلم‌نامه، یکشنبه هر هفته در حوزه هنری برگزار می‌شود. اعضای آن تقریبا ثابت هستند و اکنون به مدت سه سال است که این کارگاه در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در شروع این کارگاه برخی از اعضا حتی آشنایی اولیه با مباحث فیلم‌نامه‌نویسی نداشتند، اما اکنون به شکل منسجم و با درک صحیح از اصول، فیلم‌نامه‌های کوتاه خود را عرضه می‌کنند.

وی درباره شکل برگزاری این کارگاه در حوزه هنری اظهار داشت:  اعضای این کارگاه در ابتدا ایده خود را به شکل شفاهی و ارائه یک کلیت از عناصر روایی بیان می‌کنند. چنانچه ایده، مورد قبول دیگر اعضا باشد گام‌های بعدی برای تولید فیلم‌نامه برداشته خواهد شد و در نهایت بعد از چندین هفته کار فنی و حرفه ای بر روی یک فیلم‌نامه نهایی تولید خواهد شد.

اسماعیلی گفت: ضمن نگارش فیلم‌نامه در این کارگاه اولویت اصلی آموزش و ارتقاء دانش کارگاه است و روش اجرا شکل استاد و شاگردی ندارد و به صورت کارگاهی برگزار می‌شود.

به گفته وی هدایت و سرپرستی کارگاه ایده تا فیلم‌نامه بر عهده محسن باقری دستگردی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری است.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: فاطمه برزکار، فاطمه مشرف، فاطمه پناهنده، فاطمه رحمانی‌فرد، مسلم فدایی، علی توکی و امیرحسین ریاحی اعضای این کارگاه هستند که تاکنون برخی از فیلم‌نامه‌های تولیدی آنها در کارگاه از ایده تا فیلم‌نامه تولید شده و یا در جشنواره‌های فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم کشور حضور داشته اند.

گفتنی است، این کارگاه در سال آینده نیز به کار خود ادامه خواهد داد. علاقه‌مندان و هنرمندان فیلم‌نامه‌نویس استان جهت شرکت در این کارگاه می‌توانند به واحد هنرهای تصویری حوزه هنری مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال