جمعه 24 مرداد 1399

آلبوم موسيقی «شمس جان» جديدترين اثر عماد توحيدی منتشر شد

آلبوم موسيقی «شمس جان» جديدترين اثر عماد توحيدی منتشر شد
    -     کد خبر: 10776
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/20|12:07
سرویس : موسیقی
به همت مركز موسيقی حوزه هنری آلبوم موسيقی «شمس جان» بر بنياد حكايت «پادشاه و كنيزك» از دفتر نخست مثنوی معنوی با موسيقی عماد توحیدی، خوانندگی داوود آزاد و شعرخوانی عبدالجبار كاكايی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عماد توحيدی در مورد دلیل انتخاب حکایت اول دفتر نخست مثنوی معنوی گفت: به سنت قدما «اقبال هر اثر به حُسن مطلع آن بستگی دارد» و بی‌تردید این حکایت از نظر مولانا دارای ویژگی‌هایی قابل تأمل بوده که بر پیشانی این مجموعه جا گرفته است. آهنگساز این اثر با مطالعه نسخ متعدد مثنوی در نهايت روايت نسخه قونیه را برای اين اثر برگزيد.

عماد توحیدی در مورد موسيقی «شمس جان» با اشاره به دقت در طراحی و ضبط این اثر گفت: در مسیر ساخت موسیقی نیاز بود که در عین تجلی رها بودن نوای سازها و آواها، بدون معیار مترونوم و در فضاهایی بی در کجا، همه نغمه‌ها و افكت‌ها و آوازها و تصانیف اثر از قبل به دقت طراحی و با پیش آگاهی دقیق به مرحله ضبط برسد.

او همچنين در مورد اجرای عبدالجبار کاکایی و داوود آزاد، خوانش فهيم و گرم كاكايی را برآمده از سال‌ها مطالعه عميق او در ساحت مثنوی معنوی دانست و در مورد حضور داوود آزاد همنشینی او با فضای معناشناختی شعر مولانا و آشنايی جدی او با موسيقی عرفانی را یادآور شد.

توحیدی در پایان گفت: صدابرداری پيچيده اين اثر بر عهده آرش صفدری در استودیو تاج بوده و نظارت ضبط قطعات نیز توسط وحید اختری انجام گرفته است.

اين آلبوم شامل هشت قطعه آتش، خيال، ادب، لقا، شمس، راز، ندا و وصال است و ناشر آن مرکز موسیقی حوزه هنری است.

نسخه الكترونيكی و فيزيكی اثر از امروز در سايت‌ها و فروشگاه‌های معتبر موسيقی در دسترس است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال