دوشنبه 16 تیر 1399
با حضور مدیرکل امور استان‌های حوزه هنری مطرح شد:

تقویت نقش‌آفرینی و تاثیرگذاری دفاتر شهرستانی حوزه هنری

مجید مصلحی
    -     کد خبر: 10764
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/13|17:43
سرویس : استانها
نشست تخصصی بررسی و تحلیل وضعیت شعب شهرستانی مراکز استانی حوزه هنری در محل اداره کل امور استان‌ها و مجلس با حضور مجید مصلحی و جمعی از معاونین و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست تخصصی بررسی و تحلیل وضعیت شعب شهرستانی مراکز استانی حوزه هنری در محل اداره کل امور استان‌ها و مجلس به ریاست مدیرکل محترم دکتر مجید مصلحی و جمعی از معاونین و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

در این نشست، سوابق، وضعیت کنونی و چشم‌انداز آتی شعب شهرستانی، بر مبنای فرایند مطالعاتی دوماهه متکی بر اطلاعات مأخوذه از مراکز استانی مربوطه، منطبق بر داده‌های ستادی، در چهار حوزه منابع انسانی، بودجه، تولیدات فرهنگی و شرایط محیطی، به بحث گذاشته شد.

دکتر مصلحی در پایان این نشست، پس از استماع گزارش‌های تحلیلی، با تأکید بر اهمیت دفاتر شهرستانی و نقش آن‌ها در تمرکززدایی و توزیع عادلانه‌تر امکانات فرهنگی، این شعب را مویرگ‌های ابلاغ و اجرای سیاست‌های راهبردی حوزه هنری در نقاط کلیدی استان‌ها توصیف کرده و بر افزایش کارایی و تأثیرگذاری این دفاتر تأکید کرد.

در این نشست ضمن تأکید بر «برجستگی نقش‌آفرینی شعب شهرستانی در سپهر فرهنگی هنری استان»، پیرامون اهمیت راهبردی و سبقه و پیشینه فرهنگی تاریخی و انقلابی شهرستان در برنامه‌ریزی‌ها به عنوان یک پیش‌نیاز اساسی گفت‌وگو شد.

توجه به مرکزیت، وجهه‌ پایگاهی و تبدیل حوزه هنری به پاتوق اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و همه دل‌سپردگان به گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر مباحث مطرح‌ شده در این جلسه بود. نقطه‌نظرات کارشناسی حکایت از آن داشت که افزایش توان مدیریتی با هدف نقش‌آفرینی و اثرگذاری بر فضای اجتماعی و فرهنگی شهرستان یک ضرورت است که باید در همه سطوح مدیریتی(اداری، مالی و ارتباطی) تقویت شود، چرا که بهبود تعاملات و ارتباطات کمک شایانی به جذب و جلب منابع و مشارکت‌ها خواهد کرد.

همچنین بر تقویت و تثبیت نیروهای شاغل در شعب شهرستانی(ارتقای وضعیت کیفی و تخصصی منابع انسانی) و بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان انقلابی ساکن هر شهرستان تأکید شد و مقرر شد این مهم به عنوان یکی از مأموریت‌های مدیران مراکز استانی مربوطه در دستور کار قرار گیرد.

حوزه هنری دارای پنج دفتر شهرستانی است که در شهرهای کاشان، بیجار، شاهرود، آبادان و دزفول قرار دارند و به موازات مراکز استانی به فعالیت زیر نظر اداره کل امور استان‌ها و مجلس مشغول‌اند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال