یکشنبه 15 تیر 1399
مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» خبر داد؛

۶۰ سالن جدید به سینماهای حوزه هنری افزوده می‌شود/راه‌اندازی نخستین سینمای روباز منطقه غرب کشور

سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز»
    -     کد خبر: 10738
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/6|17:51
سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» از افزایش ۶۰ سالن جدید به سینماهای حوزه هنری خبر داد و گفت: نخستین سینمای روباز منطقه غرب کشور خرداد سال آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ‌سیدمصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» که اخیرا از سینماهای حوزه هنری در غرب کشور بازدید کرده است، در خصوص برنامه‌های این موسسه برای بازسازی سینماهای فرسوده گفت: موسسه «بهمن سبز» در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، تا پایان شهریور سال آینده ۶۰ پرده جدید به زنجیره سینماهای خود اضافه خواهد کرد تا بیش از پیش در چرخه اکران سینمای ایران نقش آفرینی کند. 

وی با اشاره به برنامه توسعه «پردیس سینمایی بهمن سنندج» بیان داشت: در همین استان کردستان به زودی پردیس سینمایی بهمن سنندج با افزایش ۴ سالن جدید به یکی از مجهزترین پردیس‌های سطح کشور تبدیل خواهد شد. و ان‌شاءالله تا خرداد سال ۹۹ نخستین سینمای روباز منطقه غرب کشور در این پردیس راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: در کنار آن ۳ سالن مجزای دیگر نیز برای تبدیل این سینما به پردیس ۷ سالنه طی سال آتی انجام خواهد گرفت تا بتوانیم میزبان سلایق مختلف سینمایی مخاطبان باشیم.

مدیرعامل «بهمن سبز» با اعلام خبر آغاز بازسازی و ساخت «سینما استقلال» سقز نیز بیان داشت: از دیروز (دوشنبه ۵ اسفند) به طور رسمی ساخت پردیس سینمایی استقلال سقز با ۳ سالن برای افتتاح تا شهریور ۹۹ آغاز شد. در کنار ساخت این سینما، حوزه هنری آمادگی دارد حداقل در ۲ شهرستان دیگر استان کردستان نیز سینما راه‌اندازی کند که البته این امر مستلزم همراهی مسئولان و مدیران استانی است.

حسینی ادامه داد: این بازسازی‌ها محدود به یک استان نیست و توسعه و ساخت سینماهای قدس و فلسطین همدان، سیاهکل گیلان، ۲۹ بهمن تبریز، عصر جدید گرگان، آزادی کرمانشاه، مهر کوهسنگی مشهد، بهمن بوشهر، آزادی و اکسین خوزستان، بهمن خوراسگان، رهنان اصفهان، بهمن کاشان، آزادی ارومیه، بهمن شهرکرد و... را نیز شامل می‌شود که در مجموع تا نیمه دوم سال آینده چیزی حدود ۶۰ سالن جدید را به ناوگان سینمایی حوزه هنری اضافه خواهد کرد.

وی در انتها بیان داشت: حوزه هنری و موسسه «بهمن سبز» همواره کوشیده‌اند تا با ساخت و توسعه سینماها در سطح کشور و بطور خاص در شهرستان‌ها، ضمن کمک به توزیع عادلانه فرهنگ به حمایت از سینمای ایران بپردازند و امیدواریم در این مسیر همراهی مسئولان و مدیران فرهنگی و هنری استانی و کشوری را ببینیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال