پنج شنبه 21 فروردین 1399

تولید ۱۰ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای در حوزه هنری خوزستان

علی حیاتی
    -     کد خبر: 10737
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/6|16:44
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان، از تولید ۱۰ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای با موضوع آسیب‌ها و معضلات اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی حیاتی در خصوص تولید فیلم‌های 100 ثانیه‌ای اظهار کرد: از مجموعه پروژه‌های فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با موضوع آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، پنج فیلم پس از طی کردن مراحل فنی آماده شده‌اند.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه این پروژه‌ها با تاکید حوزه هنری کشور انجام شده است افزود: حوزه هنری طی فراخوانی به مراکز استانی حوزه هنری بر جمع‌آوری فیلم‌نامه‌هایی با موضوعات اجتماعی از سراسر کشور تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه این فیلم‌نامه پس از تایید مرکز و مشاور هنری مربوطه به امور استان‌های حوزه هنری ارسال و تولید آنها آغاز شده است، اضافه کرد: در این راستا حوزه هنری خوزستان ساخت 10 فیلم 100 ثانیه‌ای را در دستور کار خود قرار داد که از مجموع این فیلم‌ها، 3 اثر در گذشته آماده و تحویل مرکز داده شد، 5 فیلم آماده و 2 فیلم دیگر نیز در حال اتمام و طی کردن آخرین مراحل فنی هستند.

حیاتی با بیان اینکه طی جلسات انجام شده با مرکز مقرر شد هر استان با توجه به معضلات موجود استان مربوطه، نسبت به تهیه فیلم‌ها اقدام کند اظهار داشت: موضوعات خوزستان در سه محور خشونت‌های شخصی و فردی، خشونت‌های قومی قبیله‌ای و خودکشی است.

وی با اشاره به اینکه این فیلم‌ها قرار است در اهواز و آبادان تولید شود تصریح کرد: پنج فیلم پس از طی کردن مراحل پیش تولید، تولید و پس تولید به اتمام رسیده و به مرکز تحویل داده شد و پس از تحویل و کسب مجوزات لازم می‌توانند در جشنواره‌های مختلف هم شرکت کنند.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان در پایان به نام فیلم‌های ساخته شده در استان اشاره کرد و یادآور شد: «آنها را بکش» و «دور باطل» ساخته سید عباس شفیعی و «رسم سرخ» ساخته محمد جان احمدی، «سلام صبح بخیر» ساخته محمود پوربچاری و «میراث» ساخته روح اله سخاوت از جمله این فیلم‌هاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال