یکشنبه 15 تیر 1399

حسین‌زاده: کودکان را با ادبیات کهن آشنا کنیم/ ضرورت بازخوانی نمایشی شاهنامه

حمید حسین زاده
    -     کد خبر: 10730
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/5|15:19
معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان از ضرورت آشنا کردن کودکان با ادبیات کهن و بازخوانی و بازاجرای نمایشی آثاری مانند شاهنامه سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمید حسین‌زاده با بیان این مطلب گفت: ادبیات کهن ایران زمین سرشار است از معرفت و اخلاق؛ جوانمردی، آزادگی، نوع دوستی، اهمیت راستی و راستگویی و... در ادبیات کهن ایران و در خلال حکایت‌ها و روایت‌ها موج می‌زند.

وی افزود: یکی از متون بسیار ارزشمند و دراماتیک ما، شاهنامه است؛ عصاره و چکیده فرهنگ غنی ایران و فرهنگ کهن اقوام که با ساده‌سازی آن به زبان نزدیک به کودکان و استفاده از ظرفیت نمایش و نقالی می‌توان کودکان را با این اثر فاخر مانوس‌تر کرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: در همین راستا حوزه هنری کودک و نوجوان با همکاری سالن تخصصی تئاتر کودک «کندو»، نخستین نشست پژوهشی و نقالی با موضوع «تاثیر و نقش ادبیات کهن با محوریت شاهنامه برای کودکان» را در مجموعه جم سنتر برگزار کرد.

حسین‌زاده در خاتمه گفت: این نشست‌های تخصصی با تاکید بر حضور کودکان و اجرای داستان‌های شاهنامه از سوی راویان و نقالان برجسته کشور به صورت مستمر در سال آینده تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام/
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال