سه شنبه 21 مرداد 1399
به کارگردانی کیانوش ایازی؛

زیپ با استقبال گسترده در تماشاخانه مهر روی صحنه رفت

کیانوش ایازی کارگردان نمایش «زیپ»
    -     کد خبر: 10717
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/4|12:57
کارگردان نمایش «زیپ» گفت: استقبال از نمایش زیپ خیلی خوب بوده و مخاطبان با توجه به رای و نظراتشان حضوری و در سایت تیوال نشان داده که اجرای بسیار موفقی داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کیانوش ایازی کارگردان نمایش «زیپ» است که از 16 بهمن‌ماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه رفته است. این کارگردان جوان متولد 69 در کرمانشاه است که فعالیت هنری خود را از سال 85 شروع کرده است. وی دیپلم نمایش بازیگری از هنرستان هنرهای زیبا و کارشناسی نمایش بازیگری دانشگاه هنر اراک را دارد. او دستیار کارگردانی سه تله فیلم و ساخت یک فیلم کوتاه را نیز در سوابق خود دارد. ایازی کارگردانی نمایش‌های «یکی از ما…»، «کلونی دلقک»، «جنگ درون»، «اجباری» و «شبیه شکست» را در کارنامه خود دارد. همچنین در نمایش‌های «لودر چی»، «بازی بی پایان»، «میرمهنا» و «نامیرا» به عنوان دستیار کارگردان و در نمایش‌های «خواهر عشق»، «ترب» «کرگدن»، «شادی حقیقی آرام و بی‌صداست»، «جنگ درون»،«کلونی دلقک»، «یکی از ما» و «اجباری» به عنوان بازیگر حضور داشته است. ایازی جایزه بهترین کارگردانی و بازیگری دانش‌آموزی و نامزد بهترین بازیگری بخش بدن دانشجویی جشنواره نقطه اراک را نیز در کارنامه خود دارد.

ایازی در مورد تازه‌ترین اثر خود گفت: نمایش «زیپ‌» قصه آدم‌هایی است که در گذشته خود گم شده‌اند و بعد از سال‌ها با هم رو‌بهرو می‌شوند.

وی افزود: با توجه به تنوع کارهای قبلی، سعی کردم در نمایش «زیپ» نگاه متفاوت داشته باشم و اینکه بعد از تجربه سبک سورئال و اجتماعی و لذت بخش بودن این سبک مایل به ادامه این نوع کار شدم. معمولا کار کردن و بستن نمایش در ۴ هفته کار دشواری است. آن هم نمایشی با این حجم از دکور و دو پرسوناژ بودن نمایش که سختی کار را دو برابر می‌کند. اما اعتقاد دارم که کار کردن در عرصه تئاتر، پوست کرگدن می‌خواهد که خدا را شکر من دارم.

ایازی ادامه داد: تئاتر برای من خیلی ارزشمند و مهم است. چون برایم محترم است نمی‌توانم به سادگی از کنارش رد شوم. به خاطر همین احترام به جزئیات و تفکرات و ساختار نمایش برایم مهم است و در هر کدام از کارهایم سعی بر ساخت دکور کامل و زیبا داشته‌ام.

این هنرمند جوان افزود: با احترام به تمام تفکرات و نمایش‌های روی صحنه، برای خود من برای تماشای نمایش، یک سری آیتم‌ها مهم است؛ از جمله دغدغه‌مندی و حرفی برای گفتن داشتن، احترام به مخاطب در نحوه کار ساختن و … نمایش زیپ نگاه کمدی دارد و افزون بر آن سعی بر این بوده تا ساختار قابل احترامی برای احترام به مخاطب خاص و عام داشته باشد. به همین دلیل بی‌شک تماشای این نمایش برای مخاطبان لذت‌بخش بوده است.

وی در مورد استقبال از این نمایش گفت: استقبال از نمایش «زیپ» خیلی خوب بوده و مخاطبان با توجه به رای و نظراتشان حضوری و در سایت تیوال نشان داده که اجرای بسیار موفقی داشتیم.

ایازی در مورد دکور نمایش خود گفت: دکور این نمایش بسیار سنگین طراحی شده است. چرا که دوست ندارم کار را نصفه نیمه انجام بدهم. در نتیجه همیشه تلاشم این بوده که بتوانم طراحی و ساختار اجرایی مدرن و متفاوتی را به نمایش بگذارم.

ایازی افزود: از همین‌جا از علی دل‌پیشه برای کمکش به من تشکر می‌کنم که روزهای سختی را با هم گذراندیم. بی‌مهری دیدیم اما دم نزدیم و با تلاش و همراهی علی به ثمر رسید. در اینجا جا دارد از کوروش زارعی مدیر مرکز و توحید معصومی قائم مقام ایشان تشکر کنم. همچنین از امیرحسین شفیعی مدیر تولید برای حمایتشان از هر آنچه که در دست داشتند تشکر می‌کنم. از همسر مهربانم که همیشه همراه حامی و پشتیبان من در زندگی شخصی و هنری‌ام بوده نیز سپاسگزارم. 

وی در پایان گفت: کار کردن و نمایش ساختن بسیار کار سختی است. به ویژه در این شرایط از گروه خوبم و عوامل پشت صحنه قدردانی می‌کنم. از بازیگران کار علی دل‌پیشه و فاطمه الطافی برای تلاششان و تمامی عزیزانی که من را در ساخت این نمایش یاری دادند سپاسگزارم.

این اثر کاری از گروه نمایش V است و با سبکی اجتماعی، سورئال و گروتسک تا ۹ اسفندماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال