سه شنبه 29 مهر 1399
معرفی کتاب؛

«تجسم یک باور»، سفری عکاسانه در رویدادهای انقلاب در استان سمنان

کتاب «تجسم یک باور»
    -     کد خبر: 10694
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/29|14:45
سرویس : استانها
کتاب «تجسم یک باور» عکس‌هایی دیده‌نشده از راهپیمایی‌ها و رویدادهای سیاسی شهرستان‌های سمنان و گرمسار در سال‌های ۵۷ و ۵۸ است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «تجسم یک باور» عکس‌هایی دیده‌نشده از راهپیمایی‌ها و رویدادهای سیاسی شهرستان‌های سمنان و گرمسار است که توسط ۲ عکاس پیشکسوت استان سمنان محمدباقر قاسم و ابوالفضل حسنی در سال‌های ۵۷ و ۵۸ گرفته شده است.

آغاز کتاب «تجسم یک باور» با یادداشت‌هایی از آیت‌االله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان و مقدمه ای از سید عباس دانائی رئیس وقت حوزه هنری استان سمنان و عکسی که توسط قاسم از راهپیمایی مردم سمنان در میدان ارگ گرفته شده است شروع می‌شود و بیننده را با سفری به گذشته از عکس‌هایی از راهپیمایی نونهالان سمنان، انتخابات اولین دوره مجلس شواری اسلامی، راهپیمایی شبانه مردم سمنان، تجمع ابراز شادمانی ورود امام خمینی (ره) به میهن، تجمع مردم در حمایت از مهندس بازرگان، دیدار مردم سمنان با امام خمینی (ره) و بسیاری از رویدادهای دیگر در آن سال‌ها همراه می‌کند.

در بخش پایانی کتاب، عکس‌هایی که توسط ابوالفضل حسنی از راهپیمایی‌های مردم شهرستان گرمسار در آن سال‌ها گرفته شده است مشاهده می‌شود.

کتاب تجسم یک باور، جلوه‌هایی از حماسه سیاسی مردم استان سمنان در سال‌های ۵۷ و ۵۸ در قاب تصویر(جلد اول سمنان و گرمسار) در ۱۶۰ صفحه در قطع رحلی با شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت ۲۲ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ از سوی حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال