سه شنبه 13 خرداد 1399
توسط سوره مهر:

«سرودهای بی‌تکرار» روانه بازار شد

سرودهای بی‌تکرار
    -     کد خبر: 10662
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/27|13:02
سرویس : استانها
خاطرات شاعران انقلابی کردستان با عنوان «سرودهای بی‌تکرار» به قلم «شیلان اویهنگی» چاپ و روانه بازار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان عنوان کرد: در راستای ثبت و ضبط خاطرات هنرمندان تأثیرگذار بر عرصه هنر و فرهنگ استان، با همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کردستان، خاطرات جمعی از شاعران انقلابی کردستان همزمان با چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به قلم «شیلان اویهنگی» در انتشارات سوره مهر با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه چاپ و روانه بازار شده است.

وی در خصوص ویژگی اصلی این کتاب گفت: تحلیلی بر شعر کردستان در دو مقطع پیش از انقلاب و بعد از انقلاب با درآمدی بر شعر پایداری در کردستان که در آن نویسنده کتاب سعی کرده خواننده را با پیشینه این نوع شعر در کردستان، جریان‌شناسی شعر انقلاب، ظرفیت‌ها و ظرافت‌های شعر پایداری و در نهایت جایگاه شعر کردستان در انقلاب اسلامی آشنا کند.

مرادی ادامه داد: در این کتاب ۳۱۰ صفحه‌ای، نویسنده در دو فصل به معرفی نوزده شاعر متعهد و انقلابی کردستان پرداخته است.

رئیس حوزه هنری کردستان افزود: در فصل اول کتاب در قالب مصاحبه‌های حضوری، زندگی ۱۳ شاعر کردستانی از نقاط مختلف استان که در زمینه ادبیات پایداری صاحب اثر هستند را از جمله اکرم بهرامچی، طاهره تختی(نسیم)، بهروز خیریه، منصور دولتی، محمد رحیمی رضوان، سالار شریعتی، مهدی صفی‌یاری، علی احسان فریدونی، علی اصغر فریدونی، مسعود مطهری، ابوالقاسم معمار، منصور ملاولی و عمر صالحی صاحب، با درج نمونه ای از آثار آنان به رشته تحریر درآمده است.

وی گفت: شرح زندگی این هنرمندان از زبان خود هنرمند و با پرداختی زیبا توسط نویسنده، جذابیت داستانی زیبایی را به این کتاب داده است که با توجه به اینکه در استان کردستان نخستین اثر از این نوع است، می‌تواند به عنوان مرجع و منبعی مستند مورد مطالعه و استفاده علاقه‌مندان قرار گیرد.

مرادی افزود: در فصل دوم‌ کتاب، نویسنده شرح زندگی 6 شاعر انقلابی که رُخ در نقاب خاک کشیده اند از جمله شاهرخ اورامی، شیخ حسینعلی رحمانی گروسی، سید ابراهیم ستوده، سیدمحمود گلشن کردستانی، شیخ علی‌اکبر کوماسیان و عبدالغفار وارستگان را به رشته تحریر در آورده است.

وی گفت: کتاب «سرودهای بی‌تکرار» حاصل یک سال و نیم تلاش نویسنده کتاب «شیلان اویهنگی است» که با طرح جلدی از امیر غلامی توسط انتشارات سوره مهر با قیمت ۴۵ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.

شیلان اویهنگی، متولد ۱۳۷۰ دانشجوی دوره دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مازندران و کارشناس ارشد ادبیات پایداری دانشگاه لرستان است.

وی از سال ۹۳ در زمینه ادبیات پایداری به صورت تخصصی شروع به فعالیت کرده است که حاصل آن نگارش و چاپ کتاب «سید عطاء» زندگی‌نامه داستانی سید عطاءالله حسینی از شهدای سیران بند بانه، «فهمیده کردستان» زندگی‌نامه داستانی یدالله محمدی از شهدای شاخص دانش آموز کردستان و «هشت شهر حماسه» پژوهشی در باب بررسی مونولوگ در هشت رمان دفاع مقدس بوده است.

از این نویسنده علاوه بر این کتاب اثر دیگری با عنوان «رادیو سنه» خاطرات دوران دفاع مقدس دکتر بهروز خیریه معاون وقت رادیوی صداوسیما مرکز کردستان آماده چاپ است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال