پنج شنبه 26 تیر 1399

کلنگ پروژه پردیس سینما استقلال سقز به زمین زده شد/ افزایش ۵۲۴ صندلی به سرانه سینمای کردستان

سینما استقلال سقز
    -     کد خبر: 10630
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/21|11:10
سرویس : استانها
همزمان با هشتمین روز از دهه فجر با حضور استاندار کردستان پروژه ساخت پردیس سینمایی استقلال سقز با ظرفیت ۵۲۴ صندلی به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شامگاه شنبه 19 بهمن‌ماه با حضور مرادنیا استاندار کردستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی پروژه پردیس سینمایی استقلال سقز که قرار است ظرف مدت 7 ماه توسط موسسه فرهنگی بهمن سبز حوزه هنری به انجام برسد آغاز شد.

در این مراسم امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ایجاد فضای مناسب برای بهره‌مندی مردم از فضاهای فرهنگی یکی از نیازهای لازم و ضروری در استان کردستان به‌ویژه شهرستان سقز به دلیل غنای بالای فرهنگی و همچنین علاقه مردم به این امر مهم است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: امروز سینما به عنوان یک زیرساخت مهم فرهنگی مطرح است، به همین دلیل اعتقاد بر این است که اگر مردم به دیدن فیلم، تئاتر و موسیقی بروند آسیب‌های اجتماعی در آن جامعه کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه شهرستان سقز به عنوان دومین شهر پرجمعیت کردستان و همچنین با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر نسل جوان خیلی سریعتر از امروز باید صاحب سینما می‌شد، یادآور شد: حوزه هنری انقلاب اسلامی با حمایت مسئولان استانی و کشوری امروز متولی و مجری آغاز عملیات احداث سینما استقلال در این شهر است.

مرادی با اشاره به اینکه با همت مسئولان استانی و محلی، سینما استقلال سقز در مدت زمان کمتر از هفت ماه احداث می شود، بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح نه تنها شهرستان سقز، بلکه سرانه صندلی سینما در استان کردستان رشدی قابل توجه پیدا کرده و 524 صندلی به ظرفیت سرانه صندلی استان افزوده می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در این پردیس سه سالن سینمایی با ظرفیت‌های مختلف و فضاهای جانبی مناسب در مساحتی حدود 2290 متر مربع و مساحت ساخت 740 مترمربع در دو طبقه با اعتبار 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی پیش‌بینی شده است.

مرادی با اشاره به ساخت  سینماهای استاندارد در سنندج و بیجار توسط حوزه هنری افزود: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته و با حمایت‌های مسئولین استانی به‌ویژه استاندار کردستان ساخت سینما  در دیگر شهرستان‌های استان از جمله قروه و کامیاران در دستور کار حوزه هنری به عنوان بزرگترین سینمادار کشور قرار گرفته است.

کردستان با جمعیتی حدود یک میلیون و ششصد هزار نفر دارای 5 سالن سینمایی در شهرهای سنندج، بیجار و مریوان با ظرفیت 1545 صندلی است که بر این اساس به ازای هر 1038 نفر یک صندلی وجود دارد و این در حالیست که هم اکنون تنها شهرهای سنندج و بیجار با 4 سالن در اختیار حوزه هنری و مریوان با 1 سالن در اختیار بخش خصوصی فعالیت دارند و دیگر شهرستان‌های استان فاقد سینما هستند.

با احداث پردیس سینمایی استقلال سقز توسط حوزه هنری تعداد سالن‌های سینما به 8 سالن افزایش می‌یابد که بسیار در ارتقای سطح فرهنگ و هنر استان تاثیرگذار است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال