یکشنبه 19 مرداد 1399

«آسمان و دریا» با موضوع حقوق بشر آمریکایی تولید شد

انیمیشن «آسمان و دریا»
    -     کد خبر: 1063
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/11|14:52
سرویس : استانها
انیمیشن«آسمان و دریا» با اشاره به کودک خردسال شهید هواپیمای مسافربری ایرباس در واحد هنرهای تصویری حوزه هنری لرستان تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سعید شاهوردی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری لرستان این انیمیشن را از جمله آثار شاخص حوزه هنری لرستان در عرصه هنر انیمیشن دانست و افزود: یکی از مشخصات این اثر تناسب تکنیک تولید با محتواست. بیان هر موضوع زبان تصویری مورد نیاز خود را طلب می‌کند و توجه به این نکته می‌تواند در انتقال معنا نقش بسزایی داشته باشد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری لرستان در ادامه گفت: «آسمان و دریا» لحظه پیش از شهادت یکی از کودکان شهید در فاجعه هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو متجاوز آمریکایی را به تصویر می کشد و می تواند نمونه ای گویا از هنر انقلاب اسلامی باشد. انیمیشن در دنیای امروز علاوه بر مخاطبان کودک و نوجوان در میان بزرگ‌سالان نیز مخاطبان خود را دارد و همین موضوع این هنر تاثیرگذار را از سایر هنرهای تصویری متمایز می کند. 

گفتنی است این انیمیشن علاوه بر پخش از طریق شبکه استانی افلاک و شبکه سراسری کودک، هم‌زمان با سالروز این حادثه در ۱۲تیرماه ۹۶ در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی «حقوق بشر امریکایی» نیز به نمایش در می آید.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال