سه شنبه 17 تیر 1399

تمدید مهلت ارسال آثار به فراخوان «جشنواره ملی عکس»/ معرفی داوران

جشنواره ملی عکس
    -     کد خبر: 10629
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/21|11:14
سرویس : استانها
مهلت ارسال آثار به «فراخوان جشنواره ملی عکس» که با مشارکت خانه عکاسان حوزه هنری خراسان شمالی برگزار می‌شود تا اول اسفندماه تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد کریمی‌مقدم گفت: با توجه به استقبال خوب هنرمندان «جشنواره ملی عکس» که به همت معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی با مشارکت خانه عکاسان حوزه هنری استان برگزار می‌شود، مهلت ارسال آثار تا اول اسفندماه تمدید شد.

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری خراسان شمالی افزود: این جشنواره با هدف نهادینه کردن مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی و خدمت اجتماعی، ایجاد حساسیت میان عمومی جامعه و مسئولین، ایجاد تنوع در تولیدات و آثارو همچنین ایجاد انگیزه در بین هنرمندان جوان با هدف رویکرد تولید آثار برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شركت در این مسابقه برای همه هنرمندان و علاقه‌مندان در هر رده سنی آزاد است اظهار داشت: هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 10 اثر در هر بخش ملی و استانی و معلول ارائه دهد و آثار ارسالی به صورت ذخيره بر روی لوح فشرده باشد.

کریمی‌مقدم ادامه داد: برگزار کننده جشنواره حق استفاده تبلیغاتی، نمایشگاهی و نشر در فضای مجازی و مطبوعات آثار دریافتی را با ذکر نام هنرمند دارد و به همراه آثار باید نام کامل، تلفن تماس و نشاني دقیق صاحب اثر به دبیرخانه ارسال شود.

داوران «جشنواره ملی عکس» معرفی شدند

دبیرخانه جشنواره ملی عکس اسامی داوران منتخب این جشنواره را در فاصله ده روز مانده به پایان مهلت ارسال آثار به این رویداد هنری اعلام کرد.

بر اساس این گزارش جلال شمس‌آذران، امید شکری و پیمان حمیدی‌پور داوری آثار جشنواره ملی عکس را بر عهده خواهند داشت.

جلال شمس‌آذران متولد 1350 در تبریز است و در سه بخش آزاد، مستند و اجتماعی عکاسی را تجربه کرده است. وی در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی حضور داشته و داوری چندین جشنواره از جمله داوری جشنواره عکس از عاشورا تا اربعین زنجان، جشنواره ملی عکس ارسباران، جشنواره عکس ژیلومه‌مو سنندج، جشنواره ملی عکس قاب زندگی بجنورد، جشنواره عکس رشد تهران و جشنواره عکس خانه دوست مشهد را بر عهده داشته است.

امید شکری متولد 1354 در بجنورد است و عکاسی را به صورت حرفه‌ای از سال 1357 آغاز کرده است. شکری دارای گواهینامه عکاسی آنالوگ و دیجیتال از سازمان فنی حرفه ای کشور است و ضمن اینکه مسئول خانه عکاسان حوزه هنری خراسان شمالی است عکاسی خبرگزاری‌های ایسنا، مهر و همچنین روزنامه خراسان شمالی را نیز در کارنامه خود دارد. وی در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی از جمله جشنواره بین المللی عکس فیلامونیای قرقیزستان( FPC)، جشنواره بین المللی عکس فیلامورنیای قرقیزستان 2019، جشنواره ملی عکس خاب خالی، جشنواره منطقه ای عکس رمضان، جشنواره بین المللی عکس رژان و ... دارای جایزه و مقام است.

پیمان حمیدی‌پور کارشناس ارشد پژوهش هنر متولد ۱۳۶۶ در مشهد است و عکاسی را به صورت حرفه‌ای از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است. وی عکاس خبرگزاری‌های میزان، تسنیم و دانشجو همچنین روزنامه فرهیختگان بوده و مدرس در دانشگاه دولتی و آزاد و غیرانتفاعی در رشته عکاسی و گرافیک است. حمیدی‌پور نیز در جشنواره‌های متعدد داخلی از جمله جشنواره ملی عکس ایران‌شناسی، جشنواره ملی عکس دوربین نت(بخش ورزش)، جشنواره ملی عکس حرکت، جشنواره ملی عکس رشد، جشنواره بین‌المللی عکس رژان و ... حضور داشته و حائز رتبه شده است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال