جمعه 16 خرداد 1399

برگزاری برنامه «به سوی سرنوشت» ویژه رای اولی‌ها

حجت الله ناظری
    -     کد خبر: 10621
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/21|11:19
سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان ویژه برنامه‌های این مرکز با محوریت ایام الله دهه فجر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت الله ناظری با اشاره به چهار ویژه برنامه اصلی به مناسبت ایام الله دهه فجر گفت: نگاه ما این است تا از طریق هنر و زبان ویژه نوجوانان و کودکان به بازخوانی حوادث دهه مبارک فجر و تکریم آن بپردازیم.

وی با اشاره به برگزاری شب خاطره انقلاب گفت: این برنامه روز دوشنبه 21 بهمن‌ماه در مدرسه حضرت مریم(س) برگزار می‌شود و دو راوی ارزشمند انقلاب یعنی خانم دباغ(دختر مرضیه حدیدچی دباغ) و مریم کاتبی درباره خاطرات انقلاب برای نوجوانان دبیرستانی صحبت خواهند کرد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه داد: برنامه دیگر این مرکز، «به سوی سرنوشت» نام دارد، این برنامه که در دو دبیرستان تهران برگزار می‌شود، مختص رای اولی‌هاست.

ناظری توضیح داد: «به سوی سرنوشت» در قالب تریبون آزاد در دو دبیرستان شهدای هفتم تیر و جابربن حیان روز دوشنبه 21 بهمن‌ماه برگزار می شود. همچنین در حاشیه این برنامه، دانش آموزان به تماشای نمایش خیابانی «قهرمان کیست» می‌نشینند.

وی گفت: در نمایش «قهرمان کیست»، قهرمانان از کتاب بیرون می آیند، به ایفای نقش می‌پردازند و در نهایت دانش آموزان می‌فهمند که قهرمان واقعی خودشان هستند، مانند قهرمان واقعی سال 57 که جوانان و نوجوانان آن دوران بودند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به دومین سال برگزاری کارگاه نقاشی «امام آمد» اشاره کرد و گفت: این کارگاه نقاشی یک روزه با هدف آموزش تکنیک‌های خلاقانه و به پاس بزرگداشت دهه فجر در دبستان «وارثان نور» تهران برگزار شد.

ناظری همچنین به مشارکت در نخستین رویداد تولید انیمیشن با موضوع زندگی شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این رویداد که با حضور هنرمندان ۱۵ استان کشور و شرکت ۹۴ انیمیشن‌ساز در قالب ۲۵ تیم برگزار شد، حوزه هنری کودک و نوجوان با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی در سه بخش جوان‌ترین شرکت کننده، بهترین دستاورد هنری و بهترین دستاورد فنی حضور داشت.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال