شنبه 29 شهریور 1399

معرفی برگزیدگان اولین جشنواره سروده‌های حماسی و انقلابی

آوای چکاوک
    -     کد خبر: 10619
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/21|11:12
سرویس : استانها
مرحله نهایی جشنواره «آوای چکاوک» با همت و هم افزایی نهادهای فرهنگی و انقلابی استان کهگیلویه وبویراحمد از تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه در یاسوج آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج استان و دبیر اولین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بعد از سه روز رقابت دوستانه در مرحله نهایی، آیین اختتامیه این جشنواره استانی روز جمعه 18 بهمن‌ماه با حضور مسئولان، هنرمندان و علاقه‌مندان به سرودها، آواها و موسیقی‌های حماسی و انقلابی در حسینیه ثارالله شهر یاسوج برگزار شد.

سید احمد توسلی‌نیا اظهار داشت: مرحله نهایی جشنواره «آوای چکاوک» با همت و هم‌افزایی حوزه هنری استان، خانه سرود بسیج استان، سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح، سازمان بسیج هنرمندان سپاه فتح، سازمان هنری رسانه ای اوج مرکز یاسوج، صداوسیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد، کانون فرهنگی هنری مساجد استان، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری یاسوج از تاریخ 16 بهمن‌ماه در یاسوج شروع به کار کرد.

وی گفت: امسال با نگاهی توسعه محور، رو به جلو، تحولی و حمایتی جشنواره را آغاز کردیم. تحقق این نگاه تحولی در کوتاه مدت ممکن نیست و به همین جهت تلاش ویژه ای را برای تحقق گام دوم انقلاب و برای جشنواره «آوای چکاوک» آغاز کردیم و گام اول را برداشتیم که انشاءالله شکل کامل این تحول را در دوره آتی جشنواره شاهد باشیم.

توسلی‌نیا با بیان اینکه این جشنواره نقطه شروع اعتلای فرهنگی، هنری و اجتماعی آواهای انقلابی در استان خواهد بود خاطرنشان کرد: آمده ایم که سهم کوچکی از آن همه تلاش شهدا و مبارزان انقلابی را قدرشناسی کنیم، آمده ایم تا بگوییم با ایثارها و فداکاری‌های شما در جای جای میهن عزیزمان است که آواهای انقلابی جان گرفت، رشد کرد، بالغ شد و امروز این آواها و سرودهای حماسی دستاورد انقلاب است.

دبیر جشنواره «آوای چکاوک» با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت با استفاده از موسیقی و آواهای حماسی از گذشته در ادبیات ما وجود داشته است، تصریح کرد: هنر و به‌صورت ویژه سرود رساترین بلندگوی انقلاب اسلامی است که باید این فرصت استثنایی همسو با آرمان‌ها و اهداف انقلاب باشد و باید در مراسمات ملی و مذهبی نقش هنر و سرود به‌صورت گروهی و تک‌خوان پر رنگ‌تر شود، زیرا هنر ساده‌ترین و تاثیرگذارترین روش برای انتقال پیام انقلاب است.

توسلی‌نیا افزود: یکی از اتفاقات ویژه این جشنواره کارگروه آموزشی است که قبل از آغاز مرحله نهایی تشکیل شد و ما در این جشنواره تلاش کردیم تا بخشی از این نگاه آموزشی را صورت دهیم.

این مسئول ادامه داد: امسال برای اولین بار هشت گروه به‌صورت جداگانه در میدان اصلی و مرکزی شهر یاسوج آثار خود را به‌صورت میدانی و پاتوقی اجرا کردند و در تکمیل این حرکت دو اجرای 120 نفره در میدان هفت تیر و پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی شهر یاسوج داشتند که از جمله ویژه برنامه‌های این رخداد بزرگ فرهنگی، هنری و اجتماعی استان بود.

وی با بیان اینکه بیش از 45 گروه سرود در استان شناسنامه‌دار شدند که از این تعداد بیش از 35 گروه آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره آوای چکاوک ارسال کردند، گفت: بخش خواهران به صورت غیر حضوری داوری و اعلام نتایج شد و در بخش برادران 8 گروه (120 نفر) به مرحله نهایی و حضوری راه پیدا کردند که در مجموع در بخش گروهی از 8 گروه و در بخش فردی شعر، آهنگساز، تک‌خوان و مربی برتر به‌صورت جداگانه در هر دو بخش خواهر و برادر معرفی شدند که مورد حمایت ویژه خانه سرود قرار خواهند گرفت و به جشنواره کشوری اعزام خواهند شد.

توسلی‌نیا افزود: این جشنواره با هدف شناسایی گروه های فعال، انقلابی وخلاق برگزار شد.

بعد از سخنرانی معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد آیین اختتامیه اولین جشنواره استانی سرودهای حماسی و انقلابی «آوای چکاوک» با حضور مسئولین استانی و شهرستانی آغاز شد و در پایان از گروه‌های برتر و برگزیده شرکت کننده در جشنواره «آوای چکاوک» با اهدا لوح و تندیس جشنواره تقدیر به‌عمل آمد.

اعلام اسامی برندگان اولین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی «آوای چکاوک» استان کهگیلویه وبویراحمد:

بخش گروهی برادران
 
لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه برتر بخش اصلی اهدا شد به گروه سرود یاوران ولایت شهرستان دنا
 
لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه برگزیده بخش اصلی اهدا شد به گروه سرود فرزندان ولایت شهرستان بویراحمد
 
لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه برتر بخش ویژه اهدا شد به گروه سرود بچه های بهشت از شهرستان بویراحمد

لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه شایسته تقدیر مشترکاً اهدا شد به: گروه سرود رهروان ولایت از شهرستان کهگیلویه، گروه سرود دبیرستان آزادگان از شهرستان گچساران، گروه سرود غدیر از شهرستان چرام

بخش فردی برادران

لوح تقدیر و جایزه نقدی مربی برتر اهدا شد به علی حیاتی مقدم از گروه سرود یاوران ولایت شهرستان دنا

لوح تقدیر مربی شایسته تقدیر اهدا شد به علیرضا مردانی از گروه سرود فرزندان ولایت شهرستان بویراحمد

لوح تقدیر و جایزه نقدی تک خوان برتر اهداشد به حسین معصومی از گروه سرود رهروان ولایت شهرستان کهگیلویه

لوح تقدیر تک خوان شایسته تقدیر اهدا شد به محمد ارجمند از گروه سرود فرزندان ولایت شهرستان بویراحمد

لوح تقدیر و جایزه نقدی شعر برتر اهدا شد به اثر سربلند تاریخ گروه سرود بچه های بهشت شهرستان بویراحمد

لوح تقدیر و جایزه نقدی آهنگساز برتر اهدا شد اثر سردار دلها گروه سرود بچه های بهشت شهرستان بویراحمد

بخش گروهی خواهران

بنا بر رای هیئت محترم داوران در بخش زیر 15 سال خواهران هیچکدام از آثار شایسته کسب مقام برتر نبودند.

لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه برتر بخش بالای 15 سال اهدا شد به گروه سرود دبیرستان کوثر از شهرستان گچساران

لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه شایسته تقدیر بخش زیر 15 سال اهدا شد به گروه سرود حضرت زینب(س) از شهرستان چرام

لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی گروه شایسته تقدیر بخش بالای 15 سال اهدا شد به اثر رونق تولید گروه سرود دختران ایل هنرستان وحدت از شهرستان بویراحمد

بخش فردی خواهران

بنا بر رای هیئت محترم داوران در بخش مربی برترخواهران هیچکدام شایسته کسب مقام برتر نبودند.

لوح تقدیر مربی شایسته تقدیر اهدا شد به گروه سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره 2 یاسوج

لوح تقدیر و جایزه نقدی شعر برتر مشترکاً اهدا شد به: اثر رونق تولید گروه سرود دختران ایل شهرستان بویراحمد، گروه سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره 2 یاسوج

لوح تقدیر و جایزه نقدی آهنگساز برتر اهدا شد به اثر رونق تولید گروه سرود دختران ایل شهرستان بویراحمد

لوح تقدیر آهنگساز شایسته تقدیر اهدا شد به گروه سرود عاشقان ولایت دبستان هجرت یاسوج

انتهای پیام/
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال