شنبه 10 آیان 1399
در بخش مستندنگاری؛

«نقاشی قهوه‌خانه» کتاب سال جمهوری اسلامی شد

سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
    -     کد خبر: 10589
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/16|18:30
کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس نوشته محسن کاظمی اثر برگزیده در بخش مستندنگاری سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آئین اختتامیه سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان و اهالی قلم چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه در تالار وحدت برگزار شد که کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» نوشته محسن کاظمی در بخش مستندنگاری اثر برگزیده این جایزه بزرگ شد.
 
کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» به قلم محسن کاظمی، خاطرات دارابی را از کودکی تا درگیری در ماجرای میکونوس و دادگاه و در نهایت زندان بر اساس مصاحبه‌های شفاهی در بردارد. دارابی که پس از گذراندن ۱۵ سال از دوران حبس خود و اخراج از آلمان به ایران بازگشته است، روایت خود را از ماجرای میکونوس شرح می‌دهد و تلاش می‌کند با واکاوی اسناد، بی‌گناهی خود را نشان دهد.

کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» چندی پیش در دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال برگزیده بخش مستندنگاری و در بیست و ششمین دوره جایزه کتاب سال دانشجویی کشور به عنوان برگزیده تاریخ بخش علوم انسانی انتخاب شد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال