پنج شنبه 14 فروردین 1399
سینما ساحل اصفهان میزبان دو مراسم فرهنگی؛

مومنی‌شریف: در ایران، کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است/ احمدی‌فر: دفتر نمایندگی سوره مهر بازوی قدرتمند حوزه هنری

افتتاحیه سینما ساحل اصفهان
    -     کد خبر: 10540
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/14|11:49
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری گفت: سعی می‌کنیم دسترسی مردم به کتاب آسان باشد و بتوانند به راحتی کتاب مورد نظر خود را تهیه کنند، در این بین باید برای تولید کتاب خوب هم تلاش شود تا بهترین کتاب‌ها در اختیار خوانندگان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سالن نصف جهان سینما ساحل اصفهان در بعدازظهر روز یکشنبه 13 بهمن‌ماه میزبان برگزاری دو آیین فرهنگی افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر و رونمایی رمان عاشقانه سیاسی «ارتداد» به نویسندگی وحید یامین‌پور بود.

در ایران، کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است

محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حفظ استقلال، فرهنگ، تمدن و هویت ایرانی هدیه انقلاب اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: این انقلاب هدیه‌ بزرگی به مردم ایران داد که آن هم این بود که ایران، ایران بماند.

رئیس حوزه هنری ضمن ابراز خرسندی برای اینکه به خاطر کتاب دور هم جمع شده‌ایم، گفت: در ایران کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است به طوری که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم اهل کتاب و کتاب‌خوانی بودند و حتی در روزهای نبرد که فرصت می‌کردند، کتاب می‌خواندند.

وی تصریح کرد: کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» با پژوهش ده ساله نویسنده منتشر شد و از حیثیت یک ایرانی دفاع کرد، به طوری که همه ضد انقلاب‌های داخل و خارج کشور را عصبی کرد و به جایی که با منطق صحبت کنند به طرق دیگر مخالفت خود را اعلام کردند.

مومنی‌شریف افزود: خوشبختانه زمان مطالعه در ایران افزایش یافته که جای خوشحالی دارد، طبق آمار در سال‌های گذشته زمان مطالعه در ایران کمتر از یک دقیقه بوده که در حال حاضر بیشتر شده است.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه کتاب‌فروشی‌ها با ویژگی‌ها و معیارهای استاندارد فاصله دارد، گفت: کتاب فروشی یک مکان فرهنگی است و باید مورد پسند مخاطب ایرانی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در عرصه توزیع کتاب، احساس کردیم که باید اقداماتی در این زمینه انجام دهیم و طی تلاش‌ها و پیگیری‌ها در این رابطه، تعدادی از سینماها این قول را به ما دادند تا در کنار ایجاد هر سینما، یک فروشگاه محصولات فرهنگی انتشارات سوره مهر برپا کنند.

مومنی‌شریف خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم دسترسی مردم به کتاب آسان باشد و بتوانند به راحتی کتاب مورد نظر خود را تهیه کنند، در این بین باید برای تولید کتاب خوب هم تلاش شود تا بهترین کتاب‌ها در اختیار خوانندگان قرار گیرد.

دفتر نمایندگی سوره مهر بازوی قدرتمند حوزه هنری

در این مراسم، رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به برگزاری آخرین مراسم در سینما ساحل، اظهار داشت: آخرین مراسم برنامه افتتاحیه ساختمان جدید پردیس سینمایی ساحل با 9 سالن بود که در آذرماه سال گذشته برگزار شد.

مهدی احمدی‌فر افزود: در آستانه چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، انقلابی که قوی‌ترین رنگش، رنگ فرهنگی بود و امروز نیز این سالن میزبان دو رویداد فرهنگی مهم است.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان با بیان اینکه حوزه هنری اصفهان یک بازوی قدرتمند کم داشته است، گفت: این بازو دفتر نمایندگی سوره مهر بود که خوشبختانه امروز به صورت رسمی در سینما ساحل شاهد افتتاح آن هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد: برنامه‌های فرهنگی به ویژه کتاب‌خوانی با گستردگی بیشتر اجرا شود و در آینده ای نزدیک شاهد رقم خوردن حرکت‌های موثر دیگری در رابطه با مسائل فرهنگی باشیم.

استان اصفهان، اولین استانی پس از تهران که فروشگاه سوره مهر را برپا کرده است

در ادامه آیین گشایش فروشگاه سوره مهر در اصفهان، سید مصطفی حسینی مدیرعامل دفتر بهمن سبز از یک گفت: استان اصفهان اولین استانی است که پس از استان تهران فروشگاه انتشارات محصولات فرهنگی سوره مهر را برپا کرده است.

وی تصریح کرد: دومین فروشگاه در پردیس سینمایی هویزه مشهد افتتاح می‌شود و پس از آن نیز در پردیس سینمایی سپیده تهران شاهد افتتاح فروشگاه انتشارات محصولات فرهنگی سوره مهر خواهیم بود.

پس از اعلام این خبر توسط حسینی، از سه نویسنده تقدیر و تجلیل به عمل آمد که اولین نویسنده محسن کاظمی برگزیده جایزه ادبی «جلال» با کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» با موضوع خاطرات کاظم دارابی دانشجوی تاجر ایرانی مقیم کشور آلمان بود.

احمد یوسف‌زاده نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» و مسعود سلطانی نویسنده کتاب «گرنوشته» با موضوع ادبیات انقلاب، دو نویسنده دیگری بودند که به خاطر کتاب‌هایشان تجلیل شدند.

نظرات و انتقادات خود را در مورد کتاب به من منتقل کنید

محسن کاظمی نویسنده کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» هنگام تجلیل از او بابت برگزیده شدن اثرش در جایزه «جلال»، با ابراز خوشحالی از برپا شدن فروشگاه انتشارات محصولات فرهنگی سوره مهر در اصفهان، اظهار داشت: از برپایی چنین مجموعه‌ای در اصفهان خوشحال هستم و از اینکه خودم در افتتاحیه این برنامه حضور دارم بسیار خوشحالم.

وی افزود: زحمات بسیاری از سوی دستگاه‌های مختلف برای برگزاری چنین فروشگاهی کشیده شده و امیدوارم با استقبال خوب مردم هنرمند و هنردوست اصفهان، برپایی چنین مجموعه‌هایی تداوم پیدا کند.

محسن کاظمی در پایان از حضار خواست که کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» را مطالعه کنند و هرگونه نظر، انتقاد و پیشنهادی دارند به وی منتقل کنند تا در آثار بعدی آنها را رعایت کند.

اولین نسخه رمان ارتداد به اصفهانی‌ها تقدیم شد

در پایان این برنامه از رمان عاشقانه سیاسی «ارتداد» به نویسندگی وحید یامین‌پور رونمایی شد، در این برنامه یامین‌پور با ابراز امیدواری از استقبال خوانندگان از این رمان، اظهار داشت: اولین نسخه رمان «ارتداد» به اصفهانی‌ها تقدیم شد و از این بابت بسیار خوشحالم و امیدوارم این رمان مورد توجه خوانندگان قرار گیرد.

وی افزود: کتاب‌های زیادی از نویسندگان مختلف خوانده‌ام ولی خاطرات «احمد احمد» بسیار در قلب من تاثیر گذاشت و می‌توان گفت که یک گره دراماتیک در این کتاب وجود دارد که من را به آن سمت کشاند.

وحید یامین‌پور خاطرنشان کرد: با علاقه‌ای که به کتاب خاطرات «احمد احمد» داشتم توانستم رمان «ارتداد» را بنویسم.

نویسنده رمان «ارتداد»، با اشاره به اینکه چقدر این رمان موفق بوده، اظهار داشت: در این باره صحبتی نمی‌کنم و قضاوت را به مردم بعد از خواندن رمان واگذار می‌کنم.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال