دوشنبه 13 مرداد 1399
امین مرادی خبر داد:

عملیات احداث سینما استقلال سقز با سه سالن آغاز شد

امین مرادی
    -     کد خبر: 10499
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/8|13:23
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: به همت موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز و با حمایت استانداری کردستان و فرمانداری ویژه شهرستان سقز، همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر عملیات احداث سینما استقلال شهر سقز آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی به عنوان نهادی بر آمده از متن انقلاب تلاش می‌کند تا به بهترین شکل ممکن در دو حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نسبت به اعتلا و توسعه فرهنگ و هنر این دیار گام بردارد.

وی ادامه داد: در کنار فعالیت‌های مختلف تولیدی و مناسبتی در استان کردستان و در راستای تلاش برای تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در این استان، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر عملیات احداث سینما استقلال سقز شروع می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با امضای تفاهم‌نامه همکاری با استانداری کردستان، موسسه فرهنگی بهمن سبز، فرمانداری ویژه شهرستان سقز، قرار است که سینما استقلال در این شهر با سه سالن مجزا احداث و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی گفت: در قالب این تفاهم‌نامه با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان سقز، قرار است که با انجام کارهای عمرانی مورد نیاز، سه سالن سینما و دیگر مکان‌های فرهنگی در شهر سقز از جمله گالری و کلاس‌های آموزشی ایجاد شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای بهره‌برداری از این پروژه به عنوان یک کار جهادی، افزود: طراحی و نقشه و دیتل اجرایی معماری، سازه، تاسیسات برقی و مکانیکی توسط مهندسان ذی‌صلاح انجام شده است و انتظار می‌رود که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز سینما استقلال سقز در مدت زمان کمتر از هفت ماه بازسازی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مرادی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی سینما در شهرستان سقز، گفت: سقز به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان کردستان و همچنین با توجه به ظرفیت‌های بالای فرهنگی نیازمند توجه جدی نسبت به مسائل فرهنگی و هنری است و به همین دلیل انتظار این بود که سال‌های قبل این پروژه اجرایی و عملیاتی می‌شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: بدون شک امروز هنر سینما به دلیل تاثیرگذاری بالا و همچنین گستردگی و تنوع در جذب مخاطب دارای اهمیت صدچندان است و به همین دلیل با بهره‌برداری از این امکان جدید فرهنگی، قدمی مهم در راستای کمک به توسعه شهرستان سقز برداشته می‌شود.

وی با اشاره به وجود پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی در شهر بیجار، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی در حال حاضر با در اختیار داشتن هزار و 100 صندلی سینما در استان کردستان ظرفیت‌های خوبی را در اختیار دارد و انتظار می‌رود که با بهره‌برداری از سینما استقلال سقز نزدیک به 500 صندلی به سرانه استان کردستان افزوده شود.

مرادی ضمن درخواست از مسئولان استانی و شهرستانی در راستای کمک به تسریع در بازسازی و بهره‌برداری از سینما استقلال سقز، یادآور شد: تسهیل کردن امور از سوی مسئولان مربوطه یکی از انتظارات جدی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با قدردانی از حمایت‌ها و پیگیری‌های استاندار استان مهندس مرادنیا از همراهی و همکاری سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان، نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری ویژه شهرستان سقز، اداره آموزش و پرورش، شهرداری و شورای اسلامی شهر سقز در همراهی در این پروژه مهم تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال