یکشنبه 30 شهریور 1399

کرم‌اللهی: شهدا حق بزرگی بر ملت ایران دارند

محمد کرم‌اللهی
    -     کد خبر: 10495
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/8|14:02
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری لرستان گفت: عزت، امنیت و اقتدار این مرز و بوم در جهان دستاورد مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های سرفراز شاهد و ایثارگر است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد کرم‌اللهی در حاشیه دومین نشست کارگروه هنر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی لرستان با بیان مظلومیت شهدای انقلاب اسلامی و اینکه هنوز حق مطلب و دِین به این عزیزان به درستی ادا نشده است افزود: شهدای بسیاری همچنان گمنام و ناشناخته مانده اند.

وی با اشاره به رشادت‌ها و مبارزات رزمندگان سلحشور لرستان در دوره دفاع مقدس تصریح کرد: بر اساس اسناد و گزارش‌های موجود، سهم قابل توجهی از توفیقات و پیروزی‌های عملیات‌های دوران دفاع مقدس متعلق به رزمندگان حماسه‌ساز لرستان سرفراز است.

رئیس حوزه هنری لرستان، توجه به شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم آل‌الله و مدافعان حریم سبز ایران اسلامی و طراحی و اجرای برنامه‌هایی در شأن و شوکت این عرش‌نشینان شهید را وظیفه و توفیق الهی دانست و اضافه کرد: عزت، امنیت و اقتدار این مرز و بوم در جهان دستاورد مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های سرفراز شاهد و ایثارگر است.

کرم اللهی ادامه داد: مظلومیت شهدا، رزمندگان و ایثارگران لرستانی همیشه بوده و این وظیفه ما و دیگر مسئولان و دست اندرکاران زیربط است که این مظلومیت تاریخی را با طراحی برنامه‌های خلاقانه و هنرمندانه ستاره‌های بی‌بدیل سپهر ایثار و شهادت را در چرخه الگوسازی فرهنگی و سالم‌سازی اجتماعی به میدان مخاطب خود معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: دستاوردها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام به حدی است که به فرموده مقام معظم رهبری اگر به جای هشت سال، دو هزار سال کار مداوم فرهنگی تلاش کنیم، این ظرفیت و پتانسیل کاری و عملیاتی در حوزه دفاع مقدس وجود دارد.

کرم اللهی با بیان این که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی در حوزه نشر و ادبیات پایداری در استان صورت گرفته است اما پراکنده‌کاری و عدم اطلاع دستگاه‌های متولی و اشخاص علاقه‌مند و فعال در این عرصه از یکدیگر انسجام کاری و وحدت رویه در این عرصه را دچار چالش جدی کرده است، لذا اتخاذ رویه معقول و مطلوب و مورد سوق همه عناصر فعال در این عرصه و همچنین تمکین آنها از رویه مورد تایید همگان زمینه را برای گزیده کاری، به آفرینی و شاخص‌سازی در این مقوله هموار خواهد کرد. امید است در سایه همدلی و همراهی همه متولیان امور و علاقه‌مندان فعال در این عرصه شاهد کارهایی در خور، خلاقانه و موثر در استان حماسه‌پرور لرستان باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال