شنبه 16 فروردین 1399

حضور مستند «عالیجناب» در سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر

سجاد ایمانی
    -     کد خبر: 10486
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/7|11:23
سرویس : استانها
مستند بلند «عالیجناب» با موضوع پرتره سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا در سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سجاد ایمانی که امسال با مستند بلند «عالیجناب» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد عنوان کرد: حاتمی‌کیا شخصیتی مانا در عرصه سینمای پس از انقلاب است که باید شخصت و آثارش مورد واکاوی قرار گیرد.

وی افزود: سینمای حاتمی‌کیا در دهه‌های مختلف پس از انقلاب در مقاطع مختلف تاریخ‌ساز بوده و برخی از فیلم‌های وی آغازگر جریانی محتوایی و هنری در سینمای پس از انقلاب بوده اند.

این فیلمساز جوان ادامه داد: پیش از این بارها تلاش شده بود تا فیلمی از وی ساخته شود، اما این نخستین بار است که حاتمی‌کیا راضی شده تا جلو دوربین برود و من نیز سعی می‌کنم این فرصت را مغتنم بشمارم.

وی که برای نخستین بار به بخش مستند بلند سینمایی جشنواره فیلم فجر راه یافته اظهار داشت: حضور و موفقیت در جشنواره‌ها یک ملاک نسبی است و فارغ از هر نتیجه ای که به دست بیاید حضور در این رویداد، ارزشمند است.

ایمانی جشنواره فیلم فجر را جشن سالانه سینمای ایران خواند و ادامه داد: فراتر از رقابت و سیمرغ و ... که محصول قضاوت یک جمع محدود است و با عوض شدن حتی یک داور امکان دارد نتایج تغییر کند، معتقدم دیده شدن فیلمی با این موضوع حساس اجتماعی در ویترین فجر اتفاقی ارزنده است.

وی که در تولید این اثر از حمایت حوزه هنری فارس بهره‌مند بوده اظهار داشت: امیدوارم سایر نهادهای فرهنگی نیز این فرصت را برای استعدادهای جوان فراهم کنند تا با عبور از پیچ و خم‌های مسیر صحیح رشد، در ساختاری منطقی و صرفا متکی به هنر پیشرفت کنند تا نام فارس همواره در عرصه هنر ایران بدرخشد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال