پنج شنبه 8 اسفند 1398

نشست تعاملی تئاتر، گرافیک و عکاسی در اردبیل

نشست تعاملی تئاتر، گرافیک و عکاسی
    -     کد خبر: 10452
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/2|15:25
سرویس : استانها
نشست تخصصی با عنوان پژوهش تعاملی تئاتر، گرافیک و عکاسی در حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه نشست تخصصی تئاتر با عنوان پژوهش تعاملی تئاتر، گرافیک و عکاسی با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر در سالن جلسات حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

داور فرمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری اردبیل در این خصوص گفت: این سری نشست‌ها از برنامه‌های دائمی واحد هنرهای نمایشی است که جهت ارتقای سطح علمی و افزودن دانش به داشته‌های هنرمندان است که در کنار هم می‌توانند برای بهتر شدن زندگی، اثر هنری تولید کنند.

فرمانی افزود: هدف از برگزاری این نشست پژوهش تعاملی تئاتر،گرافیک و عکاسی مقایسه و برجسته کردن ویژگی‌ها و شاخصه‌های یکی از این رشته‌های هنری نیست و این برداشت اشتباهی است که بخواهیم با ذهنیت برجسته کردن یکی از این رشته‌ها وارد این جریان شویم، نکته این است که این یک تعامل است بین رشته‌ها. ما چگونه باید در تولید یک تئاتر با هم گفت‌وگو کنیم؟ سهم یک طراح پوستر و یک عکاس تئاتر در تولید یک اثر تئاتری چقدر است؟ آیا می‌شود مقدار و اندازه‌ای برای این متصور شد؟ و همچنین بحث این است که کارگردان تئاتر در مقام و منزلت خود می‌تواند به‌طور قطعی درباره چگونگی پوستر و عکس‌های تئاتر خود حکمی صادر کند؟ این در صورتی است که تئاتر یک پدیده‌ای جمعی و اجتماعی است. در میان چنین پدیده‌ای چگونه باید رفتار حرفه‌ای داشته باشیم؟ رابطه طراحان و سایر رشته‌های هنری در تئاتر با هم باید چگونه باشد؟ آیا می‌شود گفت که یکی از همه برتر است؟ سؤالات و مسائلی این‌چنین بحث‌های مورد کنکاش این نشست تخصصی بود.

داور فرمانی اضافه کرد: این نشست با حضور حجت مجرد کارشناس گرافیک، داور علایی کارشناس عکاسی، علی ملکی کارشناس تئاتر و حسین آزاد کارشناس هنرهای تجسمی و دیگر هنرمندان رشته‌های تئاتر، گرافیک و عکس برگزار شد.

گفتنی است پژوهش تعاملی تئاتر، گرافیک و عکاسی به همت و همکاری واحد هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و آموزش و پژوهش حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال