سه شنبه 21 مرداد 1399
در چهل‌وچهارمین محفل اتفاق ترانه؛

«مسعود امامی» و «حسین زحمت‌کش» از مسائل ترانه‌ و آواز می‌گویند

اتفاق ترانه
    -     کد خبر: 10449
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/2|14:05
سرویس : موسیقی
«مسعود امامی» شاعر و ترانه‌سرا و «حسین زحمت‌کش» از شاعران کشور در چهل‌و‌چهارمین اتفاق ترانه که عصر روز شنبه، پنجم بهمن‌ماه برگزار می‌شود، از مسائل شعر و ترانه می‌گویند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،‌ در چهل و چهارمین محفل «اتفاق ترانه» که مطابق روال معمول عصرهای روز شنبه اول هر ماه در محل سالن مهر حوزه هنری و با اجرای «حامد عسکری» شاعر و ترانه‌سرای خوب کشورمان، برگزار می‌شود، مسعود امامی شاعر و ترانه‌سرا، و حسین زحمت‌کش به عنوان مهمانان ویژه حضور خواهند داشت.

در این برنامه که با هدف نزدیکی و تعامل شاعران و ترانه‌سرایان و در جهت آسیب‌شناسی و بررسی مشکلات این حوزه و در جهت ارتقای سطح ترانه و موسیقی کشور به همت مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، علاوه بر بحث‌های کارشناسی و بیان نقطه نظرات از سوی مهمانان و کارشناس مجری برنامه، شاعران و ترانه‌سرایان آخرین آثار خود را جهت نقد و بررسی قرائت خواهند کرد.

درباره مسعود امامی یکی از مهمانان این برنامه می‌خوانیم: فعالیت‌های هنری‌اش را با ترانه‌سرایی آغاز کرد. وی در ابتدا با مجله‌های «ترانه ماه» و «اتفاق نو» همکاری داشت. در سال ۱۳۸۴ و در پی انتشار تک‌آهنگ «امون بده» به عنوان خواننده وارد دنیای موسیقی شد. این قطعه که بدون اطلاع و با نام اشتباه منتشر شده بود مخاطبان بسیاری را جذب کرد. سه سال پس از انتشار این تک‌آهنگ اولین آلبوم مسعود امامی با نام «امون بده» (۱۳۸۷) وارد بازار شد. وی آلبوم‌های دوباره (۱۳۹۰) و همیشگی (۱۳۹۳) را نیز به صورت رسمی منتشر کرده‌ است.

مسعود امامی در کنار ۳ آلبوم رسمی و تعداد زیادی تک‌آهنگ، نماهنگ‌های متنوعی نیز در برنامه‌های مختلف تلویزیونی اجرا کرده‌ است که نماهنگ «پاییزی» از نگاه مخاطبان برنامه رادیو هفت در صدر پنج نماهنگ برتر این برنامه قرار گرفت. او که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ به عنوان مدیر و کارشناس در کانون ترانه‌سرایان ایران فعالیت داشته‌ است کارگاه‌های ترانه کاربردی را نیز برگزار کرده‌ است.

همچنین، حسین زحمت‌کش از شاعران جوان کشور است که تاکنون چندین مجموعه از او به چاپ رسیده است که از آن جمله می‌توان به مجموعه «از عشق برگشته» و «نا محرمانه» اشاره کرد.

شایان ذکر است که این برنامه اولین شنبه‌های هر ماه در تماشاخانه مهر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند راس ساعت 17.30 روز شنبه پنجم بهمن‌ماه به آدرس حوزه هنری انقلاب اسلامی، واقع در خیابان حافظ، تقاطع سمیه، سالن مهر حوزه هنری، مراجعه کنند.

شرکت در این برنامه برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال