شنبه 10 آیان 1399
دوشنبه ۳۰دی‌ماه؛

مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» نمایش و تحلیل می‌شود

هفدهمین عصرنشینی هنر و اندیشه
    -     کد خبر: 10424
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/29|10:30
هفدهمین عصرنشینی هنر و اندیشه دیدار به همراه نمایش مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی»، توسط پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در سرای آوینی برگزار می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این عصرنشینی هفتگی، پس از تماشای مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با حضور رضا فرهمند (کارگردان مستند) به نقد و تحلیل این اثر پرداخته می‌شود.

در این مستند داستانی، روزنامه‌نگار زن عراقی به نام نور در جریان جنگ با زنان و کودکان آواره داعشی در کمپ‌ خانواده‌های آنها، همراه شده و مصائب آن‌ها را جویا می‌شود. زنانی با گوشواره‌های باروتی روایت‌گر شرایط اعضای این خانواده‌ها در سال‌های 2011 تا 2017 است.

این فیلم برنده جایزه بهترین فیلم بین‌الملل، بهترین کارگردانی در بخش فیلم بلند و بخش آوینی و بهترین صدا در جشنواره سینما حقیقت در سال 1396 شد و همچنین با شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی گوناگون، دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره Millennium  بلژیک و جایزه اصلی جشنواره Signes de Nuit در پاریس از دیگر افتخارات این اثر است.

هفدهمین عصرنشینی هنر و اندیشه دیدار دوشنبه، 30 دی‌ماه، ساعت 15، در سرای آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم آزاد و رایگان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال