جمعه 24 مرداد 1399

کوچک‌زاده: دشمن با نقاب هنر در پی نفاق و جدایی هنرمندان از مردم است

کوچک زاده
    -     کد خبر: 10401
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/25|16:22
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری یزد گفت: هنرمندان با طرد چهره‌های ناموجه و غیرمتعهد اجازه ندهند فتنه‌گران و فرصت‌طلبان از این موقعیت با نام هنرمندان، فضای فرهنگی و هنری کشور را متشنج و ملتهب کنند و به اهداف خاص خود برسند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری یزد با اشاره به انصراف تعدادی از هنرمندان عرصه‌های هنری و برخی داوران حوزه‌های مختلف از حضور در جشنواره بین‌المللی فجر گفت: هر چند این افراد دلیل کناره‌گیری خود را همدردی با خانواده‌های داغدار حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی اعلام کرده‌اند، ولی آیا این حرکت کمکی به کاهش آلام و درد خانواده‌های داغدار خواهد کرد؟

محمدصادق کوچک‌زاده با بیان این که همه اقشار در غم از دست دادن هموطنانمان در این حادثه اندوه‌بار و غیرعمد، ناراحت و غمگین هستند، تصریح کرد: بی‌شک خانواده‌های جانباختگان این حادثه نیز با انصراف هنرمندان از جشنواره و هر اقدامی که موجب خوشحالی دشمنان اسلام و ایران شود، موافق نیستند چراکه مردم و جامعه به هنرمند و آثار هنری نیاز دارند.

وی هنر را مرتبط با ذات و فطرت انسان و هنرمندان را سرمایه‌های کشور دانست و افزود: این سرمایه‌های ملی با استفاده از امکانات و سرمایه همین کشور رشد کرده‌اند و با حمایت مردم مطرح و شناخته شده‌‌اند.

رئیس حوزه هنری یزد خاطرنشان کرد: هرچند باید به حرف‌ها، انتقادها و مطالبات این قشر تلاشگر رسیدگی و توجه شود، ولی در شرایط امروز که دشمنان تبلیغات و هجمه‌های زیادی علیه کشورمان راه انداخته‌اند و سعی دارند نقشه‌های شوم خود را این‌بار به وسیله هنرمندان عملی کنند باید بیش از پیش مراقب باشیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم. دشمن با شهادت فرمانده شجاع جبهه مقاومت و مدافع امنیت حاج قاسم سلیمانی که خاری در چشم استکبار بود، بار دیگر خصومت و دشمنی خود را با ملت ایران، اهل‌بیت(ع) و اسلام ناب محمدی(ص) نشان داد، بنابراین هنرمندان باید با رویکرد همدلانه و آگاهانه از اسلام و ایران عزیز دفاع کنند.

کوچک‌زاده ادامه داد: هنرمندان و گروه‌های هنری در فعالیت یا عدم فعالیت‌ خود آزاد و صاحب اختیار هستند اما یادمان باشد که یک فرد، گروه یا جریان نمی‌تواند جلو رشد و ارتقای هنر یا اندیشه متعالی را بگیرد و به یقین عرصه هنر ایران زمین هیچ‌گاه خالی از چهره‌های برجسته و تأثیرگذار نخواهد ماند. هنرمندان دلسوز، مردمی و متعهد همیشه در بزنگاه‌ها به کمک مردمشان شتافته‌اند و برای بالندگی میهنشان از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند.

این فعال فرهنگی و هنری اظهار داشت: هنرمندان باید با طرد چهره‌های ناموجه و غیرمتعهد اجازه ندهند که فتنه‌گران و فرصت‌طلبان از این موقعیت با نام هنرمندان، فضای فرهنگی و هنری کشور را متشنج و ملتهب کنند و به اهداف خاص خود برسند.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی به همت هنرمندان متعهد و انقلابی به راه پرفروغ خود ادامه می‌دهد، گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت‌های هنرمندان متعهد و انقلابی، می‌توان از این ظرفیت عظیم برای راهبری، اجرا و برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره بین‌المللی فجر استفاده کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال