جمعه 24 مرداد 1399

اجرای نمایشنامه‌خوانی «پدر خط فاصله پسر» در بوشهر/ نمایش «زینبی‌ها» اجرا شد

نمایشنامه‌خوانی «پدر خط فاصله پسر»
    -     کد خبر: 10400
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/25|16:20
سرویس : استانها
نمایشنامه «پدر خط فاصله پسر» به نویسندگی سینا دلشادی و کارگردانی مهدی انصاری، در سالن نمایش حوزه هنری استان بوشهر خوانش شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگردان این نمایشنامه گفت: نغمه نقوی، علیرضا رضوانی، محمدرضا عبدالهی، نازنین بخشنده، ندا خدری و مهدی انصاری نقش‌خوانان و امین چاه‌شوری موسیقی نمایش‌نامه را به عهده دارد.

مهدی انصاری افزود: این نمایش توسط سینا دلشادی، به نگارش درآمده و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

وی با اشاره به موضوع نمایشنامه بیان کرد: نمایشنامه «پدر خط فاصله پسر» با موضوع نهضت مقاومت فرانسه در دوره اشغال آلمانی‌ها است.

انصاری با اشاره به تاثیرگذاری این نمایشنامه بر جوانان ادامه داد: نمایشنامه مبتنی بر رابطه یک نوجوان فرانسوی است که روحیه و فرهنگ مقاومت خود را در برابر نیروهای اشغالگر آلمان نشان می‌دهد.

وی با اشاره به درخواست مخاطبان گفت: اجرای دوم نمایشنامه‌خوانی «پدر خط فاصله پسر» روز پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه، در سالن نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزار می‌شود.

اجرای نمایش «زینبی‌ها» در بوشهر

نمایش «زینبی‌ها» به نویسندگی و کارگردانی لیلا منصوری و به مناسبت کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر، در مجتمع شهدای خلیج فارس بوشهر به روی صحنه رفت.

کارگردان این نمایش در رابطه با موضوع نمایش اظهار داشت: نمایش «زینبی‌ها» روایت زندگی مادر، همسر و دختر شهید است که سختی‌های زیادی را متحمل شده اند.

لیلا منصوری با بیان اینکه نمایش «زینبی‌ها» تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر است بیان کرد: این نمایش پیش از این در اجلاسیه بانوان شهید استان بوشهر به روی صحنه رفته و با استقبال خوبی همراه بوده است.

وی با اشاره به بازیگران این نمایش اشاره کرد: شهناز دشتیان، لیلا منصوری و مریم قربانی بازیگران نمایش «زینبی‌ها» هستند.

منصوری با اشاره به دیگر عوامل نمایش ادامه داد: احمدرضا قربانی، سرپرست گروه، روح اله آرمین‌فر، در بخش موسیقی، مرضیه ندایی، طراح لباس و صحنه و علی ستوده، شروه‌خوانی نمایش را به عهده داشتند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال