جمعه 24 مرداد 1399

برگزاری عصر شعر «ققنوس‌ها نمی‌میرند» در بیرجند

عصر شعر ققنوس ها نمی میرند
    -     کد خبر: 10398
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/25|16:20
سرویس : استانها
عصر شعر «ققنوس‌ها نمی‌میرند» به‌مناسبت شهادت مظلومانه سردار استقامت سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش و همچنین گرامیداشت یاد جانباختگان پرواز هواپیمای اوکراینی در حوزه هنری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این مراسم ۲۴ دی‌ماه با حضور جمعی از شاعران جوان و پیشکسوت شهرستان بیرجند برگزار شد و تعدادی از هنرمندان سروده‌های خود را با موضوع جریانات اخیر و سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی ارائه کردند.

شاعران در این مراسم اقدامات خصمانه آمریکا و شهادت سپهبد سلیمانی را محکوم کردند و یاد جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراین را گرامی داشتند.

رئیس حوزه هنری استان هم در این مراسم ضمن تجلیل سیلی محکم ایران به آمریکای جنایتکار در راستای اقدام تروریستی علیه سردار قاسم سلیمانی، ابو مهدی المهندس و همرزمانشان گفت: هرچند ما افرادی را از دست دادیم که زحمات زیادی را در راستای امنیت خاطر ما در ایران و منطقه کشیدند و جای خالی‌شان در انقلاب اسلامی تا ابد حس خواهد شد اما به حول و قوه الهی در کشور و انقلاب اسلامی ایران هم چون «سردار دل‌ها» قاسم سلیمانی بسیار داریم که در این راه از هر گونه تملقی به دور هستند و با جان و دل حافظ مردم و امنیت ایران اسلامی هستند.

از طرفی جامعه هنری استان خراسان جنوبی با برگزاری مراسم متنوع ارادت خود را به سردار سلیمانی و همرزمانشان نشان دادند که از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها «حماسه‌خوانی سردار دل‌ها » است که تا مراسم چهلم این شهدای گرانقدر با همراهی هنرمندان استانی و میزبانی از هنرمندان کشوری برگزار خواهد شد تا گوشه ای از تعلق خاطر به سردار و همراهانشان که امنیت و آسایش کنونیمان را مدیون رشادت‌هایشان هستیم را گرامی بداریم.

مجید کریمیان همچنین تاسف خود را نسبت به سانحه ناگوار هواپیمای اوکراینی که منجر به از دست دادن جمعی از نخبگان و هم‌وطنانمان در کشور شد و اتفاقات ناگوار اخیر اعلام داشت و ضمن تسلیت به خانواده‌های این بزرگواران، حرکات سودجویانه، توهین‌آمیز و فتنه‌جویانه برخی از معترضین را محکوم کرد و در ادامه گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی و اقدامات دفاعی و زحماتی که در راستای امنیت هوایی و زمینی کشور دارند و داشته اند یک شبه به دست نیامده که باعث شود جبهه حق در یک آن از خوب به بد و جبهه دشمن از بد به خوب تبدیل شود.

در این بین هنرمندان نیز به عنوان بازوان فرهنگی کشور می‌بایست در واکنش‌ها و اظهاراتشان بسیار حساس و با بصیرت باشند و با تامل اقدام به واکنش کنند.

در این مراسم همچنین شاعران علی‌اکبر حسامی، طوبی یوسفی، مریم حسامی، حسین محمد دوست، آقای شباب، آقای حلاج فرد، خانم حسامی اقدامات خصمانه آمریکا و شهادت سپهبد سلیمانی را محکوم کردند و یاد جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراین را گرامی داشتند.‌

همچنین هم‌نشینی صمیمانه هنرمندان رشته‌های تجسمی استان خراسان جنوبی به‌مناسبت شهادت سپهبد سردار سلیمانی و همرزمانش در حوزه هنری خراسان جنوبی برگزار شد و تعدادی از هنرمندان اقدام به تولید اثر هنری کردند.

کیانی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: در این گردهمایی تاکنون 4 اثر نقاشی طراحی، خوشنویسی و پوستر با موضوع سردار دل‌ها ارائه شده است.

وی افزود: هدف از این گردهمایی واکنش به موضوعات روز و نشان دادن ارادت هنرمندان حوزه تجسمی به سردار سلیمانی و همرزمانش در جبهه مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب نقاشی، گرافیک، عکس، پوستر، خوشنویسی، فیلم کوتاه، مستند و شعر تا 10 بهمن‌ماه به حوزه هنری استان تحویل دهند.

گفتنی است آثار برگزیده و منتخب مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال