جمعه 24 مرداد 1399

شاعران فارس در حرم سوم از خاتم سلیمانی سرودند

عصر شعر خاتم سلیمانی
    -     کد خبر: 10396
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/25|16:20
سرویس : استانها
شاعران و سخن‌سرایان انقلابی فارس با حضور در آیین ادبی عصر شعر «خاتم سلیمانی» و گردهمایی بزرگ شاعران استان، یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی را گرامی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این مراسم که به همت حوزه هنری فارس، انجمن ادبی آستان مهر شاهچراغ علیه السلام، سازمان تبلیغات اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند نهاد فرهنگی دیگر برگزار شده بود به همت رادیو فرهنگ و صداو سیمای مرکز فارس به صورت مستقیم از این شبکه رادیویی و صدای استانی کرمان زادگاه شهید سلیمانی پخش شد.

شعرخوانی بیش از ۲۰ شاعر استانی و میهمانانی از قم و تهران، حضور شاعران ۱۰ شهرستان با ارس، سخنرانی آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و رئیس رادیو فرهنگ و رونمایی از کتاب «خاتم سلیمانی» بخش‌های دیگر این مراسم بودند.

سلیمانی یک انسان الهی بود

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم گفت: سروده‌های شما از دل برآمده و بر دل نشسته، زیرا آن بزرگ‌مرد و انسان الهی در دل‌ها جا داشت.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب با اشاره به منزلت و شخصیت شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: قبل از شهادتش و بعد از آن این حقیقت آشکار شد که سردار سلیمانی عزیز با دل‌های مردم چه کرده است. مسلم است که معادلات مادی نمی‌تواند تحلیلی بر این مسئله مهم داشته باشد.

وی افزود: دیدگاه مکتب ما این است که تنها یک انسان الهی است که می‌تواند به واقع مردمی باشد. مقلب‌القلوب ذات اقدس الهی است، دل‌ها در اختیار اوست و به هر سو اراده کند قلوب دل‌های به خدا پیوسته می‌چرخد.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) ادامه داد: دل‌های انسان الهی ود قرار گرفته ود محبت آشکار است. مودت و دوستی و عشق و علاقه آشکار است. خدا برای چنین انسانی مودت قرار می‌دهد مودت او در وجود اوست؟ خدا به او ود دارد؟ این محبت از خدا در دل او قرار می‌گیرد یا از او در دل مردم یا از مردم در دل او قرار می گیرد؟ همه اینها محتمل است.

وی تصریح کرد: معمولا می‌گویند محبت او در دل مردم است، اما مسئله فقط به این اختصاص ندارد. در روایت داریم کسی که بین خود و خدا را اصلاح کند، خدا بین او و مردم را اصلاح می کند. اراده اراده خداست فوق همه اراده‌هاست.

آیت الله دستغیب ادامه داد: ما عالم ملک را دیدیم که عالمی مادی و محدود است باید دید در ملکوت چه واقع شد، در شهادت این سردار رشید اسلام و آزادگان جهان! در ملکوت اگر چشمی گوشه ای از آن عالم را ببیند می‌داند ملکوتیان چه کرده‌اند و در مقدم او چه‌ها سروده‌اند و گل افشانده‌اند و چگونه مقدمش را به بهشت برزخ خوش آمد گفته‌اند.

وی با اشاره به سروده‌های شعرا در وصف این شهید اظهار داشت: آنچه درباره او گفته‌اید برای خود گفته‌اید، مدح خورشید کردن برای خود است. کسی خورشید را مدح می‌کند که حقیقت خورشید را شناخته باشد. با این مدح کردن می‌گویید خورشید را دوست دارم، لذا خویش را می‌ستایید و ابعاد حقیقی خویش را می‌ستایید و می‌رسانید من همان خورشیدم.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: این مسئله اختصاص به یک رویکرد نیز ندارد، کسانی که با لحن حماسی یا اشک چشم یا خشم از جنایتکاران گفتند من یک سلیمانی هستم یعنی به خورشید رسیده اند.‌ همه انسانها استعداد به خورشید رسیدن را دارند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال