جمعه 24 مرداد 1399

۴۰ ایده فیلم‌نامه توسط دانش‌آموزان تهرانی به نگارش درآمد

بهنام بهادری، مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان
    -     کد خبر: 10388
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/24|17:12
مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان، از تولید ۴۰ ایده فیلم‌نامه پس از برگزاری کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهنام بهادری عنوان کرد: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی است که علاقه‌مندان با استفاده از کارت‌ها و نه تئوری‌ها، و به صورت غیرمستقیم و حداقل نظریات دست و پاگیر، به طرح فیلم‌نامه می‌رسند. ما در ابتدای هر کارگاه آموزشی، به صورت کوتاه، مفاهیمی که بن‌مایه فیلم‌نامه‌نویسی هستند را آموزش می دهیم و سپس کارگاه عملی به صورت گروهی برگزار می‌شود.

مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه داد: این کارگاه نیز در راستای کارگاه‌های دوره ای که برای کودکان برگزار می‌شود، تعریف و اجرایی شد.

وی افزود: کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی این بار در مدرسه پرورش با حضور چهل دانش آموز در دو جلسه برگزار شد و حاصل آن 40 طرح کوتاه بود که از میان این طرح‌ها تعدادی مشخص و جوایز فرهنگی به آن‌ها اهدا می‌شود.

بهادری با بیان این مطلب که تلاش ما ارتقای خلاقیت کودکان است، گفت: پس از برگزاری کارگاه و مطالعه طرح‌ها، استعدادها را در زمینه نوع نگارش، تخیل و ایده‌پردازی از متونی که نوشته شده استخراج و برای آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی در خاتمه گفت: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی از فیلم‌نامه‌نویسی است که اولین بار است در ایران تجربه می‌شود و پیش از این به همت حوزه هنری کودک و نوجوان در برخی مدارس و هنرستان‌های سطح تهران نیز برگزار شده بود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال