پنج شنبه 8 اسفند 1398
گنجی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

شهید سلیمانی متعلق به طیف خاصی نبود

عباس گنجی
    -     کد خبر: 10378
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/28|10:34
عباس گنجی که تابلویی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کشیده، گفت: شهادت سردار تلنگری بر پیکر جامعه بود تا از مسیر منحرف نشویم.

عباس گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، درخصوص سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: شهادت او خبر شوکه‌کننده‌ای بود. روز جمعه تا صحت خبر شهادت سردار را متوجه شدم بر روی بوم، کار نقاشی تصویر سردار را آغاز کردم و از طریق مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری متوجه شدم که کارگاه تجسمی به پایگاهی برای هنرمندان نقاش برای خلق اثر از سردار شهید تبدیل شده و هر کسی به فراخور حال خود به سردار شهید ادای دِین می‌کند.

وی همچنین عنوان کرد: کشیدن تابلو از سردار شهید برای من دل‌مشغولی بود که بعد از خبر شهادت سردار آرام شوم. برای من بزرگواری سردار قاسم سلیمانی بسیار شگفت‌انگیز است که او گمنام کاری را انجام می‌داده که شاید نیاز بوده در گمنامی انجام دهد.

گنجی خاطرنشان کرد: در تصویری که از سردار شهید در بوم گنجاندم، به دنبال این بودم که صلابت شخصیت ایشان را نشان دهم و کاری که سردار برای مقابله با داعش کرد به راستی شق القمر بود. سردار گفته بود ظرف ۳ ماه داعش را از روی زمین پاک می‌کنم. حرفی زد و به واقع پای این وعده ایستاد. نمی‌دانم چه باید گفت. حسی در وجودم هست که سراسر غم است. شهادت سردار را چون یک فاجعه بزرگ می‌بینم و باید به همه تسلیت گفت؛

وی تاکید کرد: سردار متعلق به طیف خاصی نبود. او یک قهرمان ملی است و کسانی‌که برای او به پهنای صورت اشک ریختند گویا پدر و یا برادر خود را از دست دادند.

این هنرمند گفت: خداوند به خانواده سردار شهید و مردم ایران صبر دهد، جایگزینی برای او شاید ممکن نباشد، چرا که قاسم سلیمانی یکی است و خدای محمد کند که «سردارها» داشته باشیم و همواره در اقتدار باشیم؛ شهادت سردار قاسم سلیمانی همچون اصحاب کهف شد که به اذن الهی در غار رفتند و آن جامعه را با قدرت خداوند تکان داد.  امروز هم شهادت سردار تلنگری بر پیکر جامعه شد. گویا نیاز داشتیم با چنین تلنگری در حد شهادت سردار قاسم سلیمانی، تا کسانی‌ که از مسیر منحرف شدند به مسیر اصلی بازگردند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال