جمعه 24 مرداد 1399

متن نمایشی سردار شهید قاسم سلیمانی به اجرا می‌رسد

علیرضا حنیفی
    -     کد خبر: 10370
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/23|15:24
حنیفی، کارگردان و نویسنده نمایش‌های انقلاب و دفاع مقدس از نگارش متنی درباره سردار شهید قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: منتظرم پیشنهادی برای اجرا در یک سالن پیدا کنم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علیرضا حنیفی، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر عنوان کرد: یک شب پس از ترور ناجوانمردانه سردار شهید قاسم سلیمانی این متن نمایشی را نوشتم، اما هنوز سالن و متولی برای اجرای آن پیدا نکرده‌ام.

وی در ادامه افزود: نمایش در صورت اجرا هفت کاراکتر دارد که همه عراقی هستند. موضوع درباره مدیریت سردار سلیمانی در جنگ‌ها است.

حنیفی توضیح داد: شب قبل از سقوط اربیل را این نمایش روایت می‌کند. کشورهای انگلستان، عربستا و آمریکا با اربیل قرارداد داشتند که در صورتی که به اربیل حمله شود به کمک آنجا بروند، جالب این است روزی که مورد حمله داعش، اربیل قرار می‌گیرد هیچ کدام ازاین کشورها حاضر به کمک به او نمی‌شوند و تنها کسی که در صورت نداشتن قرارداد به داد اربیل می‌رسد و از شر داعش رهایشان می‌کند، ایران و سردار سلیمانی بوده است.

وی با بیان اینکه امروز تصمیم دارد با انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در این رابطه صحبت کند، گفت:‌ امیدوارم که با آنها برای اجرا به توافق برسیم و بودجه‌ای برای کار در نظر بگیرند.

حنیفی درباره نمایش دیگری که آن هم به دلیل نگرفتن سالن به اجرا نرسید، گفت: نمایش دیگر هم «اینجا پسرها سرباز به دنیا می‌آیند» بر اساس واقعه‌ای از بمباران جنگ تحمیلی در ایلام است، خانمی باردار در بمباران قرار می‌گیرد و دو سرباز برای نجات او دست به کار می‌شوند و جلوی نیروهای عراقی سد ایجاد می‌کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال