پنج شنبه 12 تیر 1399

ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی در کردستان آغاز به کار کرد

هفته هنر انقلاب
    -     کد خبر: 10289
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/14|17:35
سرویس : استانها
ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی در کردستان به منظور برنامه‌ریزی برنامه‌های این هفته در سال ۱۳۹۹ در حوزه هنری کردستان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، صبح امروز شنبه ۱۴دی‌ماه با برگزاری نخستین جلسه ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی در استان کردستان با حضور معاون فرهنگی و هنری و مسئولین واحدهای تخصصی حوزه هنری و امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان، برنامه‌ریزی لازم جهت برگزاری باشکوه برنامه‌های این هفته در سال ۹۹ برگزار شد.

در ابتدای جلسه، مرادی با اشاره به شهادت سردار سرافراز جبهه مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: دولت آمریکا به‌عنوان بزرگترین تروریسم دولتی جهان در یک جنایت آشکار و برخلاف تمامی معاهدات بین‌المللی در یک کشور ثالث، مجاهدی فی سبیل‌الله را با ابزار ترور به شهادت رساند تا بلکه بتواند خود را از منجلاب‌های داخلی و بین‌المللی‌ که در آن گرفتار شده نجات دهد، غافل از آنکه پایانی برحضور نامشروعش در منطقه را به صدا در آورده است.

وی افزود: دشمنان بدانند از خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم، هزاران سلیمانی در پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی پرورش پیدا می‌کند و در مقابل زیاده‌خواهی‌های آنان ایستاده و با انتقام سختی که از بانیان این اقدام شرارت‌آمیز می‌‌گیرند، آنان را روسیاه تاریخ خواهند کرد.

مرادی نقش و رسالت هنرمندان را در مواجهه با این رویدادها بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی، برگرفته از فرهنگ عاشورایی و پاسدار خون شهدایی است که در راه حفاظت از آب وخاک و ارزش‌های اسلامی و انقلابی، پا به میدان گذاشتند و اقتدار امروز ایران اسلامی را به ارمغان گذاشتند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: در چند سال برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی که هر ساله از 20 تا 27 فروردین و به مناسبت شهادت سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی به انجام رسیده است، برنامه‌های هنری و فرهنگی ارزشمندی در سطح استان برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به اتفاقات و رخدادهای اخیر ناشی از ددمنشی آمریکایی‌ها علیه ملت ایران و همچنین آشکار شدن چهره‌های پنهان دشمنان منطقه ای برنامه‌ریزی متناسب با این رویدادها و بهره‌مندی از زبان هنر در تمام بخش‌ها با خلاقیت و نو آوری و دوری از برنامه‌های تکراری بسیار ضروری است.

دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی در استان کردستان تاکید کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی صرفاا اجرای یک برنامه نیست و با توجه به اهمیت آن و زمان برگزاری به عنوان یک استراتژی سالانه هنری به آن نگریسته شود و برهمین مبنا بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری دستگاه‌های اجرایی استان ضروری است.

گفتنی است، تشکیل منظم جلسات ستاد با توجه به بخش‌نامه‌های مربوط به این هفته، استفاده از ظرفیت‌های همه رشته‌های هنری جهت تبیین و معرفی «مصادیق هنر انقلاب» به مخاطب و ترسیم هنرمندانه دستاوردهای انقلاب اسلامی مصوباتی است که در این جلسه به تصویب رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال