جمعه 24 مرداد 1399

شهادت حق تو بود و ما مانده‌ایم با کوله‌باری از بغض و اندوه

مرضیه براتی
    -     کد خبر: 10281
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/14|12:44
سرویس : استانها
در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مرضیه براتی شاعر، یادداشتی خطاب به سردار سلیمانی نوشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مرضیه براتی شاعر برجسته خراسان شمالی، یادداشتی خطاب به سردار سلیمانی نوشت.

سلام سردار!

سال ۱۳۷۷بود و من دانشجوی دانشگاه شهید باهنر کرمان بودم. با تعدادی از دوستان، برای شرکت در اولین کنگره سرداران شهید استان‌های کرمان و سیستان‌وبلوچستان که با تدبیر و برنامه‌ریزی‌های دقیق شما انجام گرفته بود، راهی مصلای کرمان شدیم.

اولین بار بود که در چنین اجتماع بزرگی که به یاد شهدا برگزار می‌شد شرکت می‌کردم، دست خالی آمده بودیم، اما هنگام برگشت به دانشگاه قلب‌هایی داشتیم مالامال از عشق به سرداران شهیدِ بزرگی که تازه شناخته بودیمشان.

و تو حاج قاسم سلیمانی!

واسطه این شناخت و این عشق بودی. با تدبیر شما نویسندگان توانمندی دست به قلم شده بودند و زندگینامه سراسر حماسه سرداران کرمان و سیستان‌وبلوچستان را به تصویر کشیده بودند تا این زندگینامه‌ها به دست نسل جوان کشور برسد و رسید... و غوغایی شد در بین جوانان.

هرشب در دورهمی‌های دوستانه در خوابگاه‌های دانشجویی یاد شهیدانی که زندگینامه‌هایشان دست به دست می‌چرخید، زنده می‌شد. شهید عبدالمهدی مغفوری، شهید علی آقا ماهانی و...
و بچه ها چقدر زود با شهدایی که زندگینامه‌هایشان را می‌خواندند طرح دوستی می‌ریختند. سلوک شهدا تحول عظیمی ایجاد کرد در روح و جانمان. دورهمی های دانشجویی‌مان پر بود از یاد شهدا. به هم که می‌رسیدیم می‌گفتیم: راستی زندگی فلان شهید را هم خوانده‌ای؟ حتما بخوان فوق‌العاده است.

هر زندگینامه‌ای که مطالعه می‌کردیم با سلوک تو و همسنگرانت بیشتر آشنا می‌شدیم. در پایان هر زندگینامه‌ای از نحوه شهادت همرزمانت اشک در چشمانمان حلقه می‌بست. دلتنگ شهدا می‌شدیم و با خود می‌گفتیم: خدا حاج قاسم را حفظ کند، چه صبری دارد که توانسته شهادت این یاران عزیز و بزرگش را تحمل کند.

به دیدار خانواده‌های شهدا که می‌رفتیم مادران شهدا می‌گفتند: داغ پسرم خیلی سنگینه اما خدا حاج قاسم رو برای ما نگه داره عین پسرم دوستش دارم.

سردار! از آن روزها بیست سال می‌گذرد، تو پرکشیدی به سمت دوستان آسمانی‌ات... شهادت حق تو بود و ما مانده‌ایم با کوله‌باری از بغض و اندوه اما یاد تو در سینه‌هامان جاودانه است.

حتما اهل قلم زندگی پرافتخار تو را نیز به تصویر خواهند کشید تا نسل جوان امروز قهرمان اسطوره‌ای خویش را بشناسند و سلوکشان را پیوند بزنند به سلوک انسانی و معنوی تو و همسنگران شهیدت.

حاج قاسم!

امروز دل‌هایمان شکسته و اشک‌ها بی‌ملاحظه بر گونه‌ها روانند اما...اما مگر چاره‌ای جز صبر داریم. تازه می‌فهمم که تو این همه سال از دوری دوستان شهیدت چه کشیدی.

حاج قاسم عزیز! سلام ما را به دوستان شهیدت برسان و بدان که پرچمت بر زمین نخواهد ماند و راهت ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال