جمعه 24 مرداد 1399

«درویش» مدال طلای جشنواره «آساهی شیمبون» ژاپن را از آن خود کرد

عکس «درویش»
    -     کد خبر: 10277
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/14|11:11
سرویس : استانها
شاخه وان عثمانی هنرمند کردستانی با عکس «درویش» مدال طلای هشتادمین دوره جشنواره معتبر آساهی شیمبون ژاپن را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جشنواره عکس آساهی شیمبون از قدیمی‌ترین جشنواره‌های دنیا است که از سال ۱۹۲۷ میلادی تاکنون، ۸۰ دوره آن توسط انجمن عکاسی ژاپن و روزنامه آساهی شیمبون (دومین روزنامه پرتیراژ دنیا) در شهرهای توکیو، ناگویا، اوزاکا و سایر شهرهای بزرگ ژاپن برگزار شده است.

در این دوره جشنواره از بین ۵۰۰۰ عکس ارسال شده، ۶۰ اثر جهت حضور در بخش نمایشگاهی انتخاب و براساس آرای هیئت داوران اثر «شاخه وان عثمانی» عکاس هنرمند حوزه هنری کردستان با عکس «درویش» ضمن کسب مدال طلا، جایزه ویژه این جشنواره را نیز از آن خود کرد.

شاخه وان عثمانی متولد ۱۳۶۴ روستای نگل کردستان است. این هنرمند از کودکی عکاسی را آغاز و سپس با گذراندن دوره‌های عکاسی و فیلمسازی به صورت حرفه ای عکاسی را ادامه داده است.
کسب عناوین مختلف از جشنواره‌های معتبر جهانی در کشورهای انگلیس، پرتقال، آمریکا، ترکیه، روسیه، فرانسه، اسپانیا، چین، هند و ده‌ها عنوان برتر جشنواره‌های داخلی از جمله موفقیت‌های این هنرمند است.

برگزاری چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از کشور در کنار آموزش عکاسی،  از جمله فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال