جمعه 16 خرداد 1399
مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» خبر داد:

سینما «پیروزی» کرمانشاه پردیس ۷ سالنه می‌شود/ سینمای روباز چهارفصل

سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری
    -     کد خبر: 10236
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/10|14:49
سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» از تبدیل سینما «پیروزی» کرمانشاه، به پردیسی ۸ طبقه با ۷ سالن مدرن و مجهز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» عنوان کرد: سینما پیروزی اولین سینمای شهر کرمانشاه بود که در سال ۱۳۹۶ بر اثر زلزله تخریب شد و به صلاحدید استانداری وقت، زمین آن را صاف کردند و از بهره‌برداری بازماند.

وی افزود: این سینما که متعلق به حوزه هنری بوده در حال حاضر زمینی خالی است که کلنگ ساخت آن اوایل سال ۱۳۹۹ خورده می‌شود.

وی تشریح کرد: این پردیس قرار است در ۸ طبقه در قالب یک مال تجاری فرهنگی احداث و با ۷ سالن سینما، که طبقه آخر سالن روباز چهار فصل است تا پایان ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری شود.

پیش از این نیز حوزه هنری در کرمانشاه سینما آزادی را با یک سالن ۵۰۰ نفره داشت که در طرح تحول عمرانی و به سازی موسسه «بهمن سبز» در حال تبدیل به سه سالن مجهز و مدرن است.

تاکید استاندار کرمانشاه بر حمایت از ساخت پردیس سینمایی پیروزی

هوشنگ بازوند در دیدار با مدیران و معاونین موسسه بهمن سبز و ریاست حوزه هنری استان کرمانشاه، حمایت همه جانبه خود را از ساخت پردیس سینما پیروزی کرمانشاه اعلام کرد.

وی در جلسه بررسی احداث پرديس سينما پیروزی که روز یکشنبه ۸ دی‌ماه با حضور مدیران و معاونین موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، افشین آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه و جواد کنجوری مدیر امور سینمایی در دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: برای کمک و همراهی در ساخت پروژه پردیس سینما پیروزی در مرکز استان، از هیچ اقدامی فروگذار نبوده و در کنار حوزه هنری خواهیم ماند.

وی اظهار امیدواری کرد: این پروژه سریع‌تر از برنامه زمانبندی آغاز شود و به جهت اهمیت آن هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

هوشنگ بازوند در این دیدار نسبت به تولید فیلم‌های سینمایی با محوریت انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مفاخر کرمانشاه توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی اعلام حمایت کرد.

پروژه پردیس سینما پیروزی گامی مهم در جهت توسعه شاخص‌های فرهنگی

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های ویژه استاندار کرمانشاه در بخش فرهنگ و هنر افزود: پروژه پردیس سینمایی یکی از مطالبات برحق شهروندان است که با احداث آن، گامی مهم در جهت توسعه شاخص‌های فرهنگی استان برداشته خواهد شد.

وی گفت: پردیس سینما پیروزی مجموعه ای از واحدهای فرهنگی، هنری و تجاری است که علاوه بر اکران فیلم، میزبان برگزاری نشست‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

افشین آزادی عدم وجود پردیس‌های سینمایی را یكی از ضعف‌های مهم در حوزه فرهنگی دانست و افزود: با وجود تاسیس چندین پردیس سینمایی در شهرهای کوچک و بزرگ کشور، استان کرمانشاه همچنان فاقد چنین امکانی است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال