جمعه 28 شهریور 1399

سازمان تبلیغات اسلامی منتظر اکران «دیدن این فیلم جرم است!» در اسرع وقت است

حجت الاسلام قمی
    -     کد خبر: 10227
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/10|12:07
حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به مذاکره با وزیر ارشاد درباره سرانجام اکران «دیدن این فیلم جرم است!» از سلیقه‌ای برخورد کردن مسئولان سینمایی با این فیلم انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در حاشیه بازدید از باشگاه فیلم سوره، در واکنش به عدم تعیین تکلیف فیلم «دیدن این فیلم جرم است!» گفت: مسئله این فیلم کاملا روشن است. روال قانونی درباره ساخت آن طی شده و مسئولان ذی‌ربط باید نسبت به تعیین تکلیف آن پاسخگو باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در حال حاضر نباید اکران این فیلم را منوط به بررسی محتوای آن کرد، روشن است که فیلمی که روال قانونی را از ابتدا طی کرده الان نباید معطل بررسی مجدد و خارج از روال بماند. زمان بررسی محتوایی فیلم، مقطع صدور پروانه ساخت است، نه بعد از ساخت کامل و یک سال بعد از نخستین نمایش در جشنواره فجر.

قمی تصریح کرد: برخوردهای سهم‌خواهانه با هیچ فیلمی نباید صورت پذیرد، و صِرف اینکه سلیقه یک مدیر با یک فیلم سازگار نیست حتما دلیل خوبی برای معطل نگه‌داشتن آن نیست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان گفت: همانطور که در جلسات خصوصی هم به وزیر محترم ارشاد گفته‌ام، سازمان تبلیغات منتظر صدور پروانه نمایش و اکران فیلم در اسرع وقت است و روند فعلی که تعمد بر عدم شفاف‌سازی است حتما نیاز به اصلاح دارد.

منبع: سوره سینما

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال