سه شنبه 24 تیر 1399

ساربان: نیازمند اهتمام مسئولان نسبت به تجهیز پلاتوهای نمایش هستیم/ تولید ۶ نمایش در حوزه هنری استان خوزستان

آرش ساربان
    -     کد خبر: 10198
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/7|16:23
سرویس : استانها
مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان یکی از مشکلات حوزه نمایش را نداشتن یک پلاتوی حرفه‌ای برای هنرمندان دانست و گفت: در این راستا نیازمند حمایت مسئولان برای تجهیز پلاتوها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش ساربان، با بیان اینکه در حوزه هنری استان ۶ اثر نمایشی در حال آماده‌سازی است اظهار کرد: از این ۶ اثر که در حال تمرین هستند، ۲ اثر خیابانی و چهار اثر نمایش صحنه‌ای است.
 
مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان با اشاره به اینکه نمایش خیابانی «در انتظار گودو» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صفی آبادی در جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان شرکت کرده است افزود: نمایش خیابانی «گمشده» نیز به نویسندگی و کارگردانی مجید اقبالی در جشنواره ملی اهواز حضور دارد.

وی به نمایش‌های صحنه‌ای در حال تمرین اشاره کرد و ادامه داد: نمایش «قصه ظهر جمعه» به نویسندگی محمد مساوات و کارگردانی آرش ساربان یکی از این آثار است که موضوعی اجتماعی دارد و یک کار نوستالوژی مربوط به دهه ۶۰ است که بخش‌هایی از آن به دفاع مقدس مرتبط می‌شود.
 
ساربان با بیان اینکه این نمایش صرفا برای اجرای عمومی است و قصد داریم تله تئاتر این اثر را نیز تولید کنیم اظهار داشت: نمایش دیگری که در حال تمرین است کاری به نویسندگی و کارگردانی آقای اسدی است که برای دهه اول ایام فاطمیه برای اجرای عمومی آماده می‌شود.

وی از تمرین یک اثر به نویسندگی و کارگردانی عباس سعیدی خبر داد و با اشاره به اینکه این اثر اقتباسی از نمایشنامه «شاه می‌میرد» است که تا پایان سال اجرا می‌شود عنوان کرد: اثر دیگر با نام «یوگای پیش از صبحانه» است که به نویسندگی و کارگردانی امین خواجوی در حال تولید است.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه آثار دیگری هم به همت دفاتر حوزه هنری در شهرستان‌ها در حال آماده‌سازی است تصریح کرد: یکی از این آثار نمایش «چشم آبی سگ» است که به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قاسمی در تالار شهید آوینی آبادان در حال اجراست و به زودی از آثار دیگری نیز از سوی حوزه هنری حمایت می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت پلاتوهای نمایش در سطح استان اشاره کرد و خواستار توجه ویژه مسئولان به بخش سخت‌افزار تئاتر شد و گفت: در بارندگی اخیر اهواز که بخش‌هایی از شهر دچار آب‌گرفتگی شد، پلاتوهای حوزه هنری هم از این امر مستثنی نبودند و به دلیل ورود آب دچار خساراتی شدند.

ساربان یکی از مشکلات حوزه نمایش را نداشتن یک پلاتوی حرفه ای برای هنرمندان دانست و اضافه کرد: سال‌هاست هنرمندان ما به خاطر نداشتن یک پلاتوی حرفه ای و امکانات سخت‌افزاری برای ارائه آثار خود، ضربه می‌خورند؛ تئاتر به سالن، امکانات اجرایی، نور، صوت، محلی برای تمرین و ... نیاز دارد و امیدواریم مسئولان به این امر توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان تلاش زیادی کرده که بتواند حداقل‌هایی را برای تئاتر تامین کند ولی این برای هنرمندان حرفه ای که در استان فعالیت می‌کنند کافی نیست ابراز کرد: این معضل تنها برای هنرمندان حوزه هنری نیست بلکه همه هنرمندان تئاتر با آن مواجه هستند.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه در حوزه هنری اهواز ۲ سالن داریم که نیاز به بازسازی و تجهیزات دارند تاکید کرد: هنرمندان پای کار هستند و این خواسته را از ما به عنوان یک مجموعه هنری دارند اما اینکه ما برای انجام این کار چقدر توانمندی داریم به حمایت مسئولان برمی‌گردد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال