پنج شنبه 26 تیر 1399
اتفاق ترانه در پله‌ چهل و سوم؛

«یوسفعلی میرشکاک» مهمان ویژه‌ چهل‌و سومین اتفاق ترانه

اتفاق ترانه ۴۳
    -     کد خبر: 10170
    -     تاريخ انتشار : 1398/10/3|11:31
سرویس : موسیقی
یوسفعلی میرشکاک شاعر معاصر و حمیدرضا دلیری خواننده‌ موسیقی سنتی مهمانان چهل و سومین محفل اتفاق ترانه خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،  در چهل و سومین محفل «اتفاق ترانه» که به روال معمول عصر روز شنبه اول هر ماه با اجرای حامد عسکری شاعر و ترانه‌سرای جوان کشورمان برگزار خواهد شد؛ یوسفعلی میرشکاک شاعر، نویسنده و منتقد ادبی و فلسفی و نیز حمیدرضا دلیری خواننده‌، به عنوان میهمانان ویژه حضور خواهند داشت.

در این برنامه همچنین احمد جعفری از سنتورنوازان و آهنگ‌سازان جوان، قطعاتی به صورت ساز و آواز و تصنیف در دستگاه همایون اجرا خواهد کرد.

یوسفعلی میرشکاک، از جمله شاعرانی است که نگاه حکمی به شعر و ادبیات دارد و این نگاه در تمامی آثار او چه از شعر و چه نثر و مقاله، جاری و ساری است. وی از پیشگامان شعر انقلاب و از یاران سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی است.

از جمله آثار او می‌توان به «ستیز با خویشتن و جهان»، «جای دندان پلنگ»، «از زبان یک یاغی»، «فرامرز نامه»، «زخم بی‌بهبود»، «دیپلمات‌نامه»، «پوریای ولی»، «نامه‌ای به رئیس‌جمهور آینده»، «توسعه و اباحه»، «سنت؛ مدرنیته؛ هویت» و بسیاری دیگر اشاره کرد.

همچنین دیگر میهمان برنامه حمیدرضا دلیری، متولد 1360، مدرس آواز ایرانی (سنتی)، تصنیف‌خوانی و صداسازی است. او در کارنامه خود شاگردی اساتیدی چون فریدون پوررضا، جمشید کهربایی، بهزاد محمودی، حمید بامدادی، صمصام، جهاندار و حمیدرضا نوربخش را دارد. اجرا در کنسرت گروه «دلشدگان»، کنسرت گروه «همساز»، کنسرت گروه «هزاره»، اجرا در مکتب استاد ذوالفنون و کنسرت گروه «سایه»، بخشی از فعالیت‌های دلیری است.

شایان ذکر است، محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» از جمله برنامه‌های ماهانه حوزه هنری در حوزه ادبیات و موسیقی است که با هدف نزدیکی نگاه ترانه‌سرایان و شاعران با خوانندگان و دیگر عوامل خلق یک اثر موسیقیایی هم‌چون خوانندگان و موزیسین‌ها برگزار می‌شود و بر آن است تا تجربیات دست اندرکاران و خالقان آثار موسیقیایی را به جوانان و علاقه‌مندان منتقل کند.

این برنامه شنبه‌های اول هر ماه در تماشاخانه مهر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند راس ساعت 17:30 روز شنبه 7  آذرماه به آدرس حوزه هنری واقع در خیابان حافظ، تقاطع سمیه، سالن مهر، مراجعه نمایند.

شرکت در این نشست برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال