شنبه 25 مرداد 1399
در دیدار روسای حوزه هنری یزد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مطرح شد؛

لزوم برگزاری مناسبت‌ها با رویکرد گام دوم انقلاب

کوچک زاده
    -     کد خبر: 10069
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/23|14:54
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری یزد گفت: تمام مراسم و مناسبت‌های ملی، مذهبی و انقلابی با رویکرد «گام دوم انقلاب» و محوریت جوانان اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدصادق کوچک‌زاده در دیدار با حجت الاسلام محمد فخرالدینی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان که در محل حوزه هنری یزد انجام شد، با اشاره به تعامل و همکاری دو نهاد گفت: مبنای حرکت و فعالیت‌ها در تمام عرصه‌ها از جمله فرهنگی، هنری و اجتماعی باید بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باشد.

وی افزود: باید در نشست‌های اندیشه‌ورزی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف از جمله دیدگاه صاحب‌نظران، نخبگان و دانشگاهیان، تلاش کرد تا همه برنامه‌ها و فعالیت‌های تبلیغی، مراسم و مناسبت‌های ملی، مذهبی، سیاسی و انقلابی با رویکرد گام دوم انقلاب با محوریت جوانان و امیدآفرینی برنامه‌ریزی و اجرا شود.

رئیس حوزه هنری استان یزد با بیان اینکه در مراسم و مناسبت‌های عمومی و رسمی باید از ظرفیت‌های مردمی کمتر شناخته شده استفاده شود، ادامه داد: در برنامه‌ها و مناسبت‌ها باید کارها را به نوجوانان، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان سپرد.

این مقام مسئول، همچنین آمادگی حوزه هنری و هنرمندان مرتبط را برای مشارکت هر چه بیشتر در برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف در استان اعلام کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد هم با بیان اینکه کار باید برای رضای خدا و در جهت تبیین معارف الهی باشد، گفت: اگر به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مسائل و آسیب‌های اجتماعی از دریچه هنر پرداخته شود، تاثیر بسیار زیادی در جامعه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام فخرالدینی با اشاره به نقش مؤثر حوزه هنری در عرصه‌های مختلف، حضور پررنگ‌تر این نهاد در کمیته‌های ستاد بزرگداشت ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) در استان را خواستار شد.

وی همچنین از برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت پاسداشت دهمین سال حماسه ۹ دی‌ در استان خبر داد و افزود: برنامه‌های متعددی برای بزرگداشت این حماسه ماندگار پیش‌بینی شده است.

فخرالدینی بر حضور گسترده اقشار مختلف مردم به‌ویژه هنرمندان در این مراسم که دوشنبه نهم دی‌ماه در میدان امیرچخماق برگزار می‌شود، تأکید کرد.

این کارشناس مذهبی در ادامه با بیان این که تاثیر یک اثر هنری مانند؛ فیلم، عکس، شعر، پوستر و ... شاید بیشتر از چندین منبر باشد، اظهار کرد: با یک اثر هنری می‌توان از بروز برخی مسائل و ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: باید با استفاده از نبوغ و ظرفیت استعدادهای فرهنگی و هنری در راستای تبیین جایگاه حق و ولایت در جامعه گام برداریم و اقداماتی مؤثر و متناسب با شرایط امروز انجام دهیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در پایان با بیان اینکه این انقلاب ثمره خون شهداست و خودشان نیز از آن محافظت می‌کنند، بر ثبت و ضبط خاطرات مرتبط با شهدا و انتقال آن به نسل امروز تاکید کرد.

لزوم شناخت شهدای استان به‌ویژه شهیدمحراب آیت الله صدوقی(ره) به جوانان و نوجوانان، ضرورت شناساندن اهداف و آرمان‌های انقلاب به نسل امروز، لزوم هم‌افزایی نهادهای فرهنگی هنری در زمینه‌های مختلف، تقویت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با زبان هنر و جذب مخاطب برای مناسبت‌ها با نوآوری و شیوه‌های هنری جذاب از دیگر مباحث این نشست بود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال