یکشنبه 19 مرداد 1399

مصلحی: بدون برنامه‌ریزی و افق بلند مدت برای فارس تصمیم نمی‌گیریم

مصلحی
    -     کد خبر: 10055
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/20|17:14
سرویس : استانها
مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید حوزه هنری فارس اظهار داشت: تصویر ما از شیراز تصویری بزرگ است و این تصویر، سبب ترسیم مطالبات بزرگی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجید مصلحی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: استان فارس، استان کمی نیست و ما بدون برنامه‌ریزی و افق بلندمدت برای آن تصمیم نمی‌گیریم.

وی افزود: فاصله بین وضع موجود و مطلوب در فارس زیاد است و برای پر کردن این فاصله علاوه بر توجه ما در برنامه‌ریزی، شما نیز به عنوان عناصر فعال در سطح استان، تلاش جدی داشته باشید.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری ادامه داد: چهار سال قبل، با پیشینه ای که از محمد کرم‌اللهی در مدیریت مراکز استانی و معاونت اداره کل سراغ داشتیم، وی را برای کاری بزرگ در فارس برگزیدیم.

وی تصریح کرد: در این مدت اتفاقات خیلی خوبی رخ داد و فرصت شایسته ای فراهم شد تا حوزه هنری دیده شود و این همه مرهون زحمات وی و شما به عنوان تیم همراه در حوزه هنری استان است.

دکتر مصلحی گفت: در این مدت فرصتی فراهم شد تا پای بسیاری از بزرگ‌ترهای عرصه فرهنگ و هنر به حوزه هنری باز شود، حوزه هنری به نوعی پاتوق اهالی فرهنگ شود و در برخی بخش‌ها نیز مرجعیت تخصصی پیدا کند.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این دوران این بود که بحث هنر انقلاب با مفهوم عام آن در زبان گفت‌وگوی استان جاری شود و در شرایطی که خیلی از دستگاه‌ها در حال افول هستند حوزه هنری رو به رشد و صعود باشد.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری گفت: این همه موفقیت توسط محمد کرم‌اللهی و تیم همراه وی حاصل شده است. مگر می‌شود مدیری بدون تیم همراه موفق شود؟!

وی افزود: دیگر دورانی که مدیریت همکاران را به مثابه ابزار روغن‌کاری چرخ دستگاه ببیند گذشته است، همکاران باید در تصمیم‌گیری‌ها دخیل و ذی‌نفع باشند، همانطور که در این دوره چنین بوده و جهت‌گیری فردی وجود نداشته است.

مصلحی تصریح کرد: باید اجازه گفتمان و آزاداندیشی بدهیم. خیلی سخت است که کسی علیه ما حرف بزند، اما نباید ناراحت شویم، بلکه باید اجازه صحبت داده و سپس اگر جواب قانع کننده داریم محکم جواب دهیم.

وی با اشاره به شخصیت غلامرضا قاسمی دهشالی گفت: وی همیشه کمک حال ستاد مرکزی بوده و ذهن و تفکر ما به هم نزدیک است. برای حضور ایشان در شیراز نیز سراغ داستان‌سازی نروید.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری ادامه داد: قرار است وی در ادامه مسیر رئیس قبل، چند مسئله را که وی شروع کرده بود ادامه داده و حل کند، از جمله اینکه مسئله ساختمان اداری را حل کند.

وی افزود: سینماهای شیراز روزگاری حرف اول را می‌زدند و باید سر و سامان بگیرند. توانمند کردن نیروی انسانی و روشن کردن آنها بر مبنای نظام انگیزشی و نهایتا رسیدن به گزینه بعدی که بتواند همین مسیر را ادامه دهد نیز از جمله این موارد است.

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در روزگاری قرار داریم که بعضا حال خوبی نداریم، اما همه باید تلاش کنیم تا این حال خوب ایجاد شود و تغییر نگرش صورت پذیرد.

وی ادامه داد: دو روش برای تغییر وجود دارد، نخست روش تحلیلی که فرد براساس یک تحلیل و در پی آن تفکر به تغییر می‌رسد، اما روش دوم روش حسی است که دیدن منجر به حس شده و این حس سبب‌ساز تغییر می‌شود.

مصلحی گفت: مدیری که خودش حال خوبی نداشته باشد چگونه می‌تواند حال دیگران را خوب کند؟ فرهنگ، همه چیز ما و به تعبیر مقام معظم رهبری، هوایی است که نفس می‌کشیم، اما فرهنگ اولویت چندم ماست؟

وی افزود: سه نوع واقعیت وجود دارد. نخست واقعیت اصلی مثل مفاهیمی که درک همه ما از آن یکسان است، مثلا باران، کوه، صندلی و...، دوم واقعیت قراردادی مثل قوانین راهنمایی رانندگی و سوم واقعیت شخصی که برداشت‌های فردی ما از حقایق است.

مصلحی تصریح کرد: عمده مشکلات ما از همین حوزه واقعیات شخصی ناشی می‌شود و داستان‌سرایی‌های فردی ما از یک واقعیت. البته باید توجه داشت آنچه کارآمدی سازمان را دچار اخلال می‌کند معضلات نیروی انسانی است.

وی در پایان سخنان خود برای محمد کرم‌اللهی در حوزه هنری خرم‌آباد و غلامرضا قاسمی دهشالی در فارس آرزوی موفقیت کرد.

محمد کرم‌اللهی رئیس پیشین حوزه هنری فارس نیز در سخنان کوتاهی ضمن خداحافظی و طلب حلالیت اظهار داشت: اگر کاری شده توسط همین جمع انجام شده است.

وی افزود: فارس سرزمین بزرگ و پهناوری است و همیشه بزرگ خواهد ماند. امیدوارم حوزه هنری فارس نیز مسیر بزرگی و اعتلای فرهنگ و هنر فارس و پیشرفت اندیشه و هنر انقلاب اسلامی را ادامه دهد.

غلامرضا قاسمی دهشالی مدیر جدید حوزه هنری فارس نیز در سخنانی کوتاه ابراز امیدواری کرد، این فرصت زمینه‌ساز خدمت به فرهنگ و هنر فارس باشد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال