یکشنبه 19 مرداد 1399

«حقایقی در باب پسرفت» به هشتمین جشنواره تئاتر معلولین راه یافت

اردشیر جهان‌شاهی
    -     کد خبر: 10044
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/20|15:11
سرویس : استانها
جهان‌شاهی سرپرست نمایش «حقایقی در باب پسرفت» گفت: کار هنر یک کار روحی است که بر روح و روان تاثیر می‌گذارد و معلولین در این مسیر نیازمند همکاری و بسترسازی لازم جهت اجرای عمومی هستند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان با اعلام این خبر گفت: نمایش «حقایقی در باب پسرفت» به کارگردانی و نویسندگی رضا گشتاسب کاری از واحد نمایش حوزه هنری با مشارکت انجمن ضایعه نخاعی استان است که به هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج فارس راه یافته است.

اردشیر جهان‌شاهی که سرپرستی این نمایش را برعهده دارد بیان کرد: این نمایش با رویکرد فرهنگی به موضوع پسرفت می‌پردازد و با تداعی پسرفت زمانی موضوع خود را بیان می‌کند.

وی با بیان اینکه هشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای معلولین ۲۸ آذرماه تا اول دی‌ماه با حضور ۱۰ استان کشور به میزبانی بندرعباس در شهر هرمزگان برگزار می‌شود، افزود: نمایش «حقایقی در باب پسرفت» پس از بررسی و ارزیابی ۶۵ نمایش به مرحله نهایی این جشنواره راه یافت.

جهان‌شاهی تصریح کرد: اردشیر جهانشاهی، میثم مرادی‌آزاد، مسلم بزرگ‌زاده، محمد مرادی‌آزاد، علی امامی، ثریا نجابت، طاهره عبدالله‌پور و پریا امامی در اجرای این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

وی اظهار کرد: رضا گشتاسب نویسندگی و کارگردانی، میثم مرادی آزاد دستیار کارگردان، محمد صالح کرمی طراح صحنه، طاهره عبدالله‌پور و ثریا نجابت گریم و ملکه حسینی طراحی لباس این اثر را برعهده دارند.

جهان‌شاهی با اشاره به هفتمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس گفت: در جشنواره سال گذشته با نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» شرکت کردیم که این نمایش توانست ۱۰ عنوان جایزه را در بخش‌های گوناگون نصیب خود کند که در نوع خود بی‌نظیر بود.

وی در ادامه با اشاره به نهادهای حمایت‌کننده گفت: حوزه هنری استان کهگیلویه وبویراحمد و سازمان بهزیستی استان از نهادهایی بودند که معلولین را مورد حمایت قرار دادند و پشتوانه خوبی برای اجرای تئاتر معلولین در استان هستند.

جهان‌شاهی در پایان تصریح کرد: کار هنر یک کار روحی است که بر روح و روان تاثیر می‌گذارد و معلولین در این مسیر نیازمند همکاری و بسترسازی لازم جهت اجرای عمومی هستند، تا هم معلولین در عرصه هنر به صورت فعال وارد شوند و هم با تاثیرگذاری این حوزه در فضای جامعه فرهنگ‌سازی لازم شکل بگیرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال