شنبه 17 خرداد 1399
در اولین نشست از سلسله نشست‌های «عصر فضای مجازی و جهان آینده»؛

هوش مصنوعی و آینده جهان بررسی می‌شود

نشست هوش مصنوعی
    -     کد خبر: 10039
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/20|14:21
اولین نشست از سلسله نشست‌های «عصر فضای مجازی و جهان آینده» با عنوان «هوش مصنوعی و آینده جهان»، شنبه ۲۳ آذرماه توسط پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با همکاری پژوهشگاه فضای مجازی در سرای آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هوش مصنوعی در عرصه فناوری‌های مجازی را می‌توان یکی از مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین فصول این حوزه دانست که توجه شایانی در ساحت تفکر نیز بدان شده‌ است. ادعای نظام هوش مصنوعی این است که ماشین می‌تواند واکنش‌هایی مشابه رفتار انسان در شیوه‌های استدلال و کسب دانش داشته باشد. بنابراین ورود هوش مصنوعی به حوزه فناوری‌های فضای مجازی، عملا در خدمت کلان‌پروژه‌های دیگر این حوزه یعنی؛ «نظام کلان‌داده‌ها» و «اینترنت اشیا» است و مجموعا این سه حوزه در ارتباط با یکدیگر، نظام جدیدی از ارتباطات اجتماعی و تولید دانش را ایجاد کرده‌اند. در واقع هوش مصنوعی، راهکار اساسی در فهم نظام عظیم داده‌هایی است که به واسطه ارتباط انسان و اشیا با فضای مجازی ایجاد می‌شود و تحت عنوان «کلان‌داده‌ها» شناخته می‌شود. از این‌روی تشکیل این سلسله نشست‌ها جهت پاسخ‌گویی به این پرسش اساسی که، «آینده جهان با این نظم جدید از تولید، تبادل و پردازش معنا چگونه پیش خواهد رفت و چه امکان‌ها و مخاطراتی پیش روی انسان قرار دارد؟» ضرورت می‌یابد.

نشست تخصصی «هوش مصنوعی و آینده جهان» با حضور مصطفی تقوی (عضو هیئت عملی فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف)، سهراب ثامنی (پژوهشگر هوش مصنوعی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت) و مجید سلیمانی ساسانی (پژوهشگر مطالعات فرهنگ و رسانه) شنبه ۲۳ آذرماه از ساعت ۱۶ در سرای آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال