جمعه 23 آذر 1397
آرشیو
قاسمی‌پور
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۲:۴۶
نخستین نشست هم‌اندیشی استان‌های مرزی درگیر جنگ در خوزستان برگزار شد
مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: بستری برای حضور نویسندگان و محققان برای فعالیت در عرصه دفاع مقدس فراهم کنیم.
طباطبایی
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۲:۴۶
حجت‌الاسلام طباطبایی:
حوزه بانوان و کودک و نوجوان در دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد
رئیس حوزه هنری خوزستان بر پرداختن به موضوع حضور بانوان در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: خوراک ذهنی و فرهنگی برای حوزه کودک و نوجوان تولید کنیم.
دگرخند
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۱:۴۴
۱۳۰اُمین نشست دگرخند برگزار می‌شود
طنز، شوخ طبعی و روان‌شناسی در دگرخند
۱۳۰‌اُمین نشست دگرخند با موضوع طنز، شوخ‌طبعی و روان‌شناسی با حضور فرزین پورمحبی و مهدی اسماعیلی دوشنبه ۱۹ آذرماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.
استاد احمد
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۱:۴۳
مهدی استاداحمد در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
نجابت و شیرینی دو شاخصه مهم شعر زرویی است/ قبل مرحوم زرویی شعر طنز جدی گرفته نمی‌شد
مهدی استاداحمد، شاعر، درباره ویژگی شعر مرحوم زرویی نصرآباد گفت: شعر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد ویژگی‌های بسیار دارد که مهم‌ترین شاخصه آن نجابت و شیرینی آن است که نمی‌توان هر یک را نادیده گرفت؛ زیرا قلم و طنز او به نحوی بسیار شیرین است و شما در بسیاری از عبارات نجابت و حیا را نیز بهخوبی احساس می‌کنید.
با من رو در رو حرف بزن
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۱:۲۶
«با من رو در رو حرف بزن» مهمان تماشاخانه ماه می‌شود
تماشاخانه ماه حوزه هنری در تازه‌ترین اجراهای خود میزبان نمایش «با من رو در رو حرف بزن» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی مهدی محمدی می‌شود.
تئاترمقاومت
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۰۵
حوزه هنری در شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت
آثار تولیدی واحد‎های نمایشی و هنرمندان مراکز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت بار دیگر نشان دادند که حوزه هنری همواره در حوزه فرهنگ و هنر حضوری جدی، فعال و موثر دارد.
یک صدو چهل و نهمین شب شعر در حلقه رندان
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۹:۴۶
حجت‌الاسلام زائری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی نصرآباد ادیبی جامع‌الاطراف بود
حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، درباره ویژگی شخصیتی زرویی نصرآباد گفت: زرویی نصرآباد ادیبی جامع‌الطراف بود. امروز بسیاری او را به عنوان یک طنزپرداز می‌شناسند؛ در حالی که تسلط او بر متون کهن و مسائل آیینی و مذهبی نشان می‌دهد که او نه تنها در طنز بلکه در گونه‌های مختلف ادبی مسلط بوده و به‌راستی یک ادیب جامع‌الاطراف است.
کتاب «نگاهی به موسیقی نواحی کرمان»
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۴۵
کتاب «نگاهی به موسیقی نواحی کرمان» منتشر شد
کتاب «نگاهی به موسیقی نواحی کرمان» به‌کوشش سیدفوادالدین توحیدی که به ویژگی‌های منحصربه‌فرد موسیقی کرمان و انواع موسیقی نواحی در این استان پرداخته منتشر شد.
 نامزدهای بخش مستندنگاری جایزه ادبی جلال
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۲۷
«برسد به دست خانم ف» و «ماموستا»؛ نامزدهای بخش مستندنگاری جایزه ادبی جلال
هیئت داوران بخش «مستندنگاری» یازدهمین دوره‌ جایزه‌ ادبی جلال آل‌احمد، کتاب‌های «برسد به دست خانم ف» و «ماموستا» از انتشارات سوره مهر را در میان اسامی پنج نامزد راه‌یافته به مرحله نهایی این بخش قرار دادند.
 نمایشگاه نقاشی خط و تذهیب« ابراهیم زینالی»
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۰۹
نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» در حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد
نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» با حضور مسئولان استان، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و هنرمندان طراز اول شهرستان ارومیه در نگارخانه حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد.