چهارشنبه 13 فروردین 1399
آرشیو گفتگو
دهقان نسب
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۰:۱۶
حبیب دهقان نسب در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
با ادبیات غنی کشورمان واقعا حیف است سینما از اقتباس ادبی بهره نگیرد/ دل و جرئت فیلم‌سازان کم است
حبیب دهقان‌نسب، بازیگر سینما و تلویزیون، با بیان اینکه حیف است مخاطبان سینما و تلویزیون با وجود ادبیات غنی کشورمان، شاهد و ناظر آن‌ها نباشند درباره دلیل اقبال کم سینماگران از اقتباس ادبی در آثارشان گفت: به نظرم در این زمینه کمی دل و جرئت فیلم‌سازان کم است و از طرفی نویسندگان هم نسبت به تبدیل اثرشان به فیلم و سریال بدبین هستند.
جلیل سامان
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۱:۲۴
جلیل سامان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینما از فقر داستان رنج می‌برد، اقتباس ادبی راهگشاست
جلیل سامان در زمینه بهره‌گیری سینماگران از آثار اقتباس ادبی و دلایل اقبال کم فیلم‌سازان از این حوزه خاطرنشان کرد: اتفاقا در شرايطي كه سينماي ما از فقر داستان رنج مي برد، اقتباس ادبی خیلی خوب و به نوعی برای یک فیلم‌ساز راهگشا است.
خردمندان
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۰:۰۵
خردمندان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«بیست و یک روز بعد» با نوجوانان ارتباط برقرار کرد/ مردم فیلم را تبلیغ می کنند
محمدرضا خردمندان با اعلام اینکه فیلمش دوم مردادماه در سینماهای کشور اکران می‌شود، هیجان‌انگیزترین اتفاق جشنواره کودک و نوجوان اصفهان را برنده شدن «بیست و یک روز بعد» به عنوان بهترین فیلم نوجوان عنوان کرد و گفت: این اتفاق واقعا برایم جذاب بود و خاطره خوبی را رقم زد.
کمال شفیعی
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۵:۵۴
گفت‌و‌گو با کمال شفیعی در روز ادبیات کودک و نوجوان:
کودکان حال حاضر مهم‌تر از چاه نفت هستند/ تاکید بر بازنگری کتب درسی کودک و نوجوان
کمال شفیعی، شاعر حوزه کودک و نوجوان معتقد است: اگر قصد ساختن جامعه‌ای خوب، مفید و اثربخشی برای کودکان و نوجوانان کشورمان داریم، باید در درجه نخست برایشان پس‌انداز فکری داشته باشیم و بدانیم جامعه را به چه گروهی تحویل می‌دهیم؛ چراکه کودکان حال حاضر حتی مهم‌تر از چاه نفت و مسائل اقتصادی کشور هستند.
تشکری
۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۶:۲۴
سعید تشکری هم‌زمان با روز قلم:
نویسندگی فضیلت الهی است
سعید تشکری، نویسنده رمان و نمایشنامه، به مناسبت روزقلم گفت: نویسندگی نیز یک فضیلت است. فضیلتی که از جانب خداوند به انسان بخشیده شده و حال او در مقام نویسنده با آثارش شکرگزار این توانایی خود است.
شورجه
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۴۷
شورجه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینماگران حقوق بشر انسانی و اسلامی را ارائه دهند/ نگاه استراتژیک در سینمای ایران نداریم
جمال شورجه درباره لزوم پرداختن به موضوع حقوق بشر در سینمای ایران تاکید کرد: حقوق بشر با وجود اینکه یک مسئله عام است اما سینماگران به دلیل ریسک‌ بالای موضوع، کمتر به سراغ آن می‌روند.
حشمت‌الله آقایی
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۶:۱۹
آقایی در سالروز آزادسازی مهران:
آزادسازی مهران به عنوان بخش ویژه‌ای در جشنواره‌های هنری قرار بگیرد/ چرا مستندهای آزاد سازی مهران از سیما کمتر پخش می‌شود
حشمت‌الله آقایی، مسئول واحد نمایش حوزه هنری ایلام، در سالروز آزادسازی مهران گفت: این پیروزی تا بدان حد اهمیت داشت که امام راحل در آن روز فرمودند «مهران را هم خدا آزاد کرد» و این همان جمله‌ای بود که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از فتح «خونین شهر» بر زبان جاری کردند.
امیریل ارجمند
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۰:۰۲
امیریل ارجمند درآستانه روز جهانی قدس:
قدس یک تلنگر است برای همه ما که انسان باشیم/ ما بیش از اطراف‌مان به موضوع فلسطین پرداختیم
بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» قدس را تلنگری برای انسانیت عنوان کرد و گفت: وضعیت حال حاضر منطقه ما از جنگ نرم خارج شده و به یک جنگ واقعی تبدیل شده است؛ چون فقط مختص فلسطین نیست. ما باید هوشیار باشیم و آگاهی‌مان را بالا ببریم.
ایوب آقاخانی
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۴:۱۰
آقاخانی درآستانه سالروز شهادت مصطفی چمران:
شهید چمران متعلق به هیچ جناحی نیست
آقاخانی در بررسی پرداخت هنر تئاتر به شهید دکتر مصطفی چمران گفت: دکتر چمران متعلق به هر ایرانی است و منحصر به هیچ دیدگاه و عقیده و جناحی نیست. شهید چمران یک نخبه مردمی است و مردمی باقی می‌ماند. حتی متعلق به فرزندانی است که در دهه نود متولد شده‌اند. چون شهید چمران بخشی از تاریخ ایران است و هر آنچه در تاریخ یک سرزمین است، متعلق به تمامی مردم آن است.
ضیاء الدین دری
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۴:۱۲
ضیاالدین دری در گفت و گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
حوزه هنری در ساخت فیلم برای ماه رمضان اقدام كند/ پایه كارهای مناسبتی‌ را در تلویزیون غلط گذاشته‌ایم
ضیاءالدین دری گفت: كار واقعی برای ماه رمضان بسازیم؛ نه اینكه مثلا در دیالوگ‌ها بگوییم ماه رمضان نزدیك است و فقط سفره‌های افطار و سحر را نشان بدهیم.