یکشنبه 17 آذر 1398
آرشیو گفتگو
خردمندان
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۰:۰۵
خردمندان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«بیست و یک روز بعد» با نوجوانان ارتباط برقرار کرد/ مردم فیلم را تبلیغ می کنند
محمدرضا خردمندان با اعلام اینکه فیلمش دوم مردادماه در سینماهای کشور اکران می‌شود، هیجان‌انگیزترین اتفاق جشنواره کودک و نوجوان اصفهان را برنده شدن «بیست و یک روز بعد» به عنوان بهترین فیلم نوجوان عنوان کرد و گفت: این اتفاق واقعا برایم جذاب بود و خاطره خوبی را رقم زد.
کمال شفیعی
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۵:۵۴
گفت‌و‌گو با کمال شفیعی در روز ادبیات کودک و نوجوان:
کودکان حال حاضر مهم‌تر از چاه نفت هستند/ تاکید بر بازنگری کتب درسی کودک و نوجوان
کمال شفیعی، شاعر حوزه کودک و نوجوان معتقد است: اگر قصد ساختن جامعه‌ای خوب، مفید و اثربخشی برای کودکان و نوجوانان کشورمان داریم، باید در درجه نخست برایشان پس‌انداز فکری داشته باشیم و بدانیم جامعه را به چه گروهی تحویل می‌دهیم؛ چراکه کودکان حال حاضر حتی مهم‌تر از چاه نفت و مسائل اقتصادی کشور هستند.
تشکری
۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۶:۲۴
سعید تشکری هم‌زمان با روز قلم:
نویسندگی فضیلت الهی است
سعید تشکری، نویسنده رمان و نمایشنامه، به مناسبت روزقلم گفت: نویسندگی نیز یک فضیلت است. فضیلتی که از جانب خداوند به انسان بخشیده شده و حال او در مقام نویسنده با آثارش شکرگزار این توانایی خود است.
شورجه
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۴۷
شورجه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینماگران حقوق بشر انسانی و اسلامی را ارائه دهند/ نگاه استراتژیک در سینمای ایران نداریم
جمال شورجه درباره لزوم پرداختن به موضوع حقوق بشر در سینمای ایران تاکید کرد: حقوق بشر با وجود اینکه یک مسئله عام است اما سینماگران به دلیل ریسک‌ بالای موضوع، کمتر به سراغ آن می‌روند.
حشمت‌الله آقایی
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۶:۱۹
آقایی در سالروز آزادسازی مهران:
آزادسازی مهران به عنوان بخش ویژه‌ای در جشنواره‌های هنری قرار بگیرد/ چرا مستندهای آزاد سازی مهران از سیما کمتر پخش می‌شود
حشمت‌الله آقایی، مسئول واحد نمایش حوزه هنری ایلام، در سالروز آزادسازی مهران گفت: این پیروزی تا بدان حد اهمیت داشت که امام راحل در آن روز فرمودند «مهران را هم خدا آزاد کرد» و این همان جمله‌ای بود که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از فتح «خونین شهر» بر زبان جاری کردند.
امیریل ارجمند
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۰:۰۲
امیریل ارجمند درآستانه روز جهانی قدس:
قدس یک تلنگر است برای همه ما که انسان باشیم/ ما بیش از اطراف‌مان به موضوع فلسطین پرداختیم
بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» قدس را تلنگری برای انسانیت عنوان کرد و گفت: وضعیت حال حاضر منطقه ما از جنگ نرم خارج شده و به یک جنگ واقعی تبدیل شده است؛ چون فقط مختص فلسطین نیست. ما باید هوشیار باشیم و آگاهی‌مان را بالا ببریم.
ایوب آقاخانی
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۴:۱۰
آقاخانی درآستانه سالروز شهادت مصطفی چمران:
شهید چمران متعلق به هیچ جناحی نیست
آقاخانی در بررسی پرداخت هنر تئاتر به شهید دکتر مصطفی چمران گفت: دکتر چمران متعلق به هر ایرانی است و منحصر به هیچ دیدگاه و عقیده و جناحی نیست. شهید چمران یک نخبه مردمی است و مردمی باقی می‌ماند. حتی متعلق به فرزندانی است که در دهه نود متولد شده‌اند. چون شهید چمران بخشی از تاریخ ایران است و هر آنچه در تاریخ یک سرزمین است، متعلق به تمامی مردم آن است.
ضیاء الدین دری
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۴:۱۲
ضیاالدین دری در گفت و گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
حوزه هنری در ساخت فیلم برای ماه رمضان اقدام كند/ پایه كارهای مناسبتی‌ را در تلویزیون غلط گذاشته‌ایم
ضیاءالدین دری گفت: كار واقعی برای ماه رمضان بسازیم؛ نه اینكه مثلا در دیالوگ‌ها بگوییم ماه رمضان نزدیك است و فقط سفره‌های افطار و سحر را نشان بدهیم.
 یادگارهای دو برادر از قیام ۱۵ خرداد
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۴:۰۱
گفت‌وگو با فرزند شهید حسین شیرنژاد
یادگارهای دو برادر از قیام ۱۵ خرداد
حسین شیرنژاد پس از مهاجرت از قم در میدان میوه و تره‎‌بار تهران مشغول به كار شد. پس از چندی اولین هیئت مذهبی قمی‌ها را در تهران تشكیل داد كه در زمان خود از هیئت‌های معروف تهران محسوب می‌شد.
کوروش زارعی
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۲:۵۷
هفته هنر انقلاب اسلامی/ ۸
زارعی: هنر انقلاب باید هنر صدور انقلاب باشد/ تشریح برنامه‌های نمایشی هفته هنر انقلاب اسلامی
كوروش زارعی، مدیر مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری، معتقد است: فرهنگ و هنر جزو ابزارهای مهمی هستند كه می‌توانند انقلاب ما را صادر كنند و شاهد هستیم كه در طول سال‌های بعد از انقلاب اتفاق‌های مهمی در هنر این مرز و بوم رقم خورد.