یکشنبه 30 شهریور 1399
آرشیو گفتگو
ابوالفضل جلیلی
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۵۹
ابوالفضل جلیلی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
کارگردانان بزرگ به سراغ اقتباس بروند تا جوانان تشویق شوند
ابوالفضل جلیلی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس، با استقبال از بهره‌گیری سینماگران از آثار اقتباس ادبی تاکید کرد: برای تداوم این کار باید کارگردانان بزرگ به سراغ این حوزه بروند تا فیلم‌سازان جوان هم تشویق شوند اما متاسفانه بیشترجوانان ما بعد از انقلاب دیگر خودشان را وقف هنر نکرده‌اند.
بیژن میرباقری
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۰:۵۷
بیژن میرباقری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
موضع سینما و ادبیات به انسان در اقتباس آثار ادبی متفاوت شده/ نویسندگان کودک تمایل بیشتری برای همکاری با سینماگران دارند
بیژن میرباقری، فیلم‌ساز، در زمینه استفاده از آثار ادبی برای اقتباس آثار سینمایی دلیل اقبال کم سینماگران از این حوزه را متفاوت شدن نگرش و موضع سینما و ادبیات نسبت به انسان عنوان کرد.
دهقان نسب
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۰:۱۶
حبیب دهقان نسب در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
با ادبیات غنی کشورمان واقعا حیف است سینما از اقتباس ادبی بهره نگیرد/ دل و جرئت فیلم‌سازان کم است
حبیب دهقان‌نسب، بازیگر سینما و تلویزیون، با بیان اینکه حیف است مخاطبان سینما و تلویزیون با وجود ادبیات غنی کشورمان، شاهد و ناظر آن‌ها نباشند درباره دلیل اقبال کم سینماگران از اقتباس ادبی در آثارشان گفت: به نظرم در این زمینه کمی دل و جرئت فیلم‌سازان کم است و از طرفی نویسندگان هم نسبت به تبدیل اثرشان به فیلم و سریال بدبین هستند.
جلیل سامان
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۱:۲۴
جلیل سامان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینما از فقر داستان رنج می‌برد، اقتباس ادبی راهگشاست
جلیل سامان در زمینه بهره‌گیری سینماگران از آثار اقتباس ادبی و دلایل اقبال کم فیلم‌سازان از این حوزه خاطرنشان کرد: اتفاقا در شرايطي كه سينماي ما از فقر داستان رنج مي برد، اقتباس ادبی خیلی خوب و به نوعی برای یک فیلم‌ساز راهگشا است.
خردمندان
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۰:۰۵
خردمندان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«بیست و یک روز بعد» با نوجوانان ارتباط برقرار کرد/ مردم فیلم را تبلیغ می کنند
محمدرضا خردمندان با اعلام اینکه فیلمش دوم مردادماه در سینماهای کشور اکران می‌شود، هیجان‌انگیزترین اتفاق جشنواره کودک و نوجوان اصفهان را برنده شدن «بیست و یک روز بعد» به عنوان بهترین فیلم نوجوان عنوان کرد و گفت: این اتفاق واقعا برایم جذاب بود و خاطره خوبی را رقم زد.
کمال شفیعی
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۵:۵۴
گفت‌و‌گو با کمال شفیعی در روز ادبیات کودک و نوجوان:
کودکان حال حاضر مهم‌تر از چاه نفت هستند/ تاکید بر بازنگری کتب درسی کودک و نوجوان
کمال شفیعی، شاعر حوزه کودک و نوجوان معتقد است: اگر قصد ساختن جامعه‌ای خوب، مفید و اثربخشی برای کودکان و نوجوانان کشورمان داریم، باید در درجه نخست برایشان پس‌انداز فکری داشته باشیم و بدانیم جامعه را به چه گروهی تحویل می‌دهیم؛ چراکه کودکان حال حاضر حتی مهم‌تر از چاه نفت و مسائل اقتصادی کشور هستند.
تشکری
۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۱۶:۲۴
سعید تشکری هم‌زمان با روز قلم:
نویسندگی فضیلت الهی است
سعید تشکری، نویسنده رمان و نمایشنامه، به مناسبت روزقلم گفت: نویسندگی نیز یک فضیلت است. فضیلتی که از جانب خداوند به انسان بخشیده شده و حال او در مقام نویسنده با آثارش شکرگزار این توانایی خود است.
شورجه
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۴۷
شورجه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینماگران حقوق بشر انسانی و اسلامی را ارائه دهند/ نگاه استراتژیک در سینمای ایران نداریم
جمال شورجه درباره لزوم پرداختن به موضوع حقوق بشر در سینمای ایران تاکید کرد: حقوق بشر با وجود اینکه یک مسئله عام است اما سینماگران به دلیل ریسک‌ بالای موضوع، کمتر به سراغ آن می‌روند.
حشمت‌الله آقایی
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۶:۱۹
آقایی در سالروز آزادسازی مهران:
آزادسازی مهران به عنوان بخش ویژه‌ای در جشنواره‌های هنری قرار بگیرد/ چرا مستندهای آزاد سازی مهران از سیما کمتر پخش می‌شود
حشمت‌الله آقایی، مسئول واحد نمایش حوزه هنری ایلام، در سالروز آزادسازی مهران گفت: این پیروزی تا بدان حد اهمیت داشت که امام راحل در آن روز فرمودند «مهران را هم خدا آزاد کرد» و این همان جمله‌ای بود که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از فتح «خونین شهر» بر زبان جاری کردند.
امیریل ارجمند
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۰:۰۲
امیریل ارجمند درآستانه روز جهانی قدس:
قدس یک تلنگر است برای همه ما که انسان باشیم/ ما بیش از اطراف‌مان به موضوع فلسطین پرداختیم
بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» قدس را تلنگری برای انسانیت عنوان کرد و گفت: وضعیت حال حاضر منطقه ما از جنگ نرم خارج شده و به یک جنگ واقعی تبدیل شده است؛ چون فقط مختص فلسطین نیست. ما باید هوشیار باشیم و آگاهی‌مان را بالا ببریم.