دوشنبه 27 خرداد 1398
آرشیو گفتگو
شورجه
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۴۷
شورجه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینماگران حقوق بشر انسانی و اسلامی را ارائه دهند/ نگاه استراتژیک در سینمای ایران نداریم
جمال شورجه درباره لزوم پرداختن به موضوع حقوق بشر در سینمای ایران تاکید کرد: حقوق بشر با وجود اینکه یک مسئله عام است اما سینماگران به دلیل ریسک‌ بالای موضوع، کمتر به سراغ آن می‌روند.
حشمت‌الله آقایی
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۶:۱۹
آقایی در سالروز آزادسازی مهران:
آزادسازی مهران به عنوان بخش ویژه‌ای در جشنواره‌های هنری قرار بگیرد/ چرا مستندهای آزاد سازی مهران از سیما کمتر پخش می‌شود
حشمت‌الله آقایی، مسئول واحد نمایش حوزه هنری ایلام، در سالروز آزادسازی مهران گفت: این پیروزی تا بدان حد اهمیت داشت که امام راحل در آن روز فرمودند «مهران را هم خدا آزاد کرد» و این همان جمله‌ای بود که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از فتح «خونین شهر» بر زبان جاری کردند.
امیریل ارجمند
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۰:۰۲
امیریل ارجمند درآستانه روز جهانی قدس:
قدس یک تلنگر است برای همه ما که انسان باشیم/ ما بیش از اطراف‌مان به موضوع فلسطین پرداختیم
بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» قدس را تلنگری برای انسانیت عنوان کرد و گفت: وضعیت حال حاضر منطقه ما از جنگ نرم خارج شده و به یک جنگ واقعی تبدیل شده است؛ چون فقط مختص فلسطین نیست. ما باید هوشیار باشیم و آگاهی‌مان را بالا ببریم.
ایوب آقاخانی
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۴:۱۰
آقاخانی درآستانه سالروز شهادت مصطفی چمران:
شهید چمران متعلق به هیچ جناحی نیست
آقاخانی در بررسی پرداخت هنر تئاتر به شهید دکتر مصطفی چمران گفت: دکتر چمران متعلق به هر ایرانی است و منحصر به هیچ دیدگاه و عقیده و جناحی نیست. شهید چمران یک نخبه مردمی است و مردمی باقی می‌ماند. حتی متعلق به فرزندانی است که در دهه نود متولد شده‌اند. چون شهید چمران بخشی از تاریخ ایران است و هر آنچه در تاریخ یک سرزمین است، متعلق به تمامی مردم آن است.
ضیاء الدین دری
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۴:۱۲
ضیاالدین دری در گفت و گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
حوزه هنری در ساخت فیلم برای ماه رمضان اقدام كند/ پایه كارهای مناسبتی‌ را در تلویزیون غلط گذاشته‌ایم
ضیاءالدین دری گفت: كار واقعی برای ماه رمضان بسازیم؛ نه اینكه مثلا در دیالوگ‌ها بگوییم ماه رمضان نزدیك است و فقط سفره‌های افطار و سحر را نشان بدهیم.
 یادگارهای دو برادر از قیام ۱۵ خرداد
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۴:۰۱
گفت‌وگو با فرزند شهید حسین شیرنژاد
یادگارهای دو برادر از قیام ۱۵ خرداد
حسین شیرنژاد پس از مهاجرت از قم در میدان میوه و تره‎‌بار تهران مشغول به كار شد. پس از چندی اولین هیئت مذهبی قمی‌ها را در تهران تشكیل داد كه در زمان خود از هیئت‌های معروف تهران محسوب می‌شد.
کوروش زارعی
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۲:۵۷
هفته هنر انقلاب اسلامی/ ۸
زارعی: هنر انقلاب باید هنر صدور انقلاب باشد/ تشریح برنامه‌های نمایشی هفته هنر انقلاب اسلامی
كوروش زارعی، مدیر مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری، معتقد است: فرهنگ و هنر جزو ابزارهای مهمی هستند كه می‌توانند انقلاب ما را صادر كنند و شاهد هستیم كه در طول سال‌های بعد از انقلاب اتفاق‌های مهمی در هنر این مرز و بوم رقم خورد.
احسان باقری
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۲:۵۴
هفته هنر انقلاب اسلامی/۹
باقری: هنرمند انقلابی به نقد بدی‌ها در آثارش می‌پردازد/ نمایشگاه عكس آزادسازی حلب افتتاح می‌شود
مدیر خانه عكاسان ایران گفت: هنرمند انقلابی كسی است كه در آثارش به التیام‌بخشی آلام بشر و نقد بدی‌ها و سخن گفتن از خوبی‌ها اشاره كند و در كنار آن بداند كه هنرمند قبل از اینكه یك هنرمند باشد یك انسان است.
جمال شورجه
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۲:۵۲
شورجه: شهید آوینی، مصداقی از هنرمند متعهد است/ اقتصاد، هنر انقلاب را تحت تاثیر قرار داده است
جمال شورجه، تهیه‌كننده باسابقه سینما و تلویزیون، با تاكید بر اینكه هنر ارزشمند در كشور باید هدفدار باشد، شهید مرتضی آوینی را مصداقی از یك هنرمند متعهد با نگاهی سلامت معرفی كرد.
صدیقه سلمان
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۲:۵۱
هفته هنر انقلاب اسلامی/۷
سلمان: هنر انقلاب در جهان شناخته شده است/ اقتصاد هنر دغدغه بسیاری از سیاست‌گذاران هنرورز شده است
صدیقه سلمان، هنرمند هنرهای تجسمی، معتقد است: هنر انقلاب در جهان شناخته شده است؛ گرچه تاثیر چشمگیر مورد انتظار را شاید به حد كمال نداشته است.