دوشنبه 28 مرداد 1398
آرشیو گفتگو
عبدلاحمید قدیریان
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۱۲
قدیریان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
شهید حججی نگاهش به آسمان و اهل بیت(ع) بود/ متفکران اتفاقات منطقه را برای هنرمندان تبیین کنند
عبدالحمید قدیریان، هنرمند نقاش که اخیرا با موضوع خشوع فرشتگان در استقبال از شهید مدافع حرم در وصف شهید محسن حججی نقاشی معنوی و زیبایی ارائه کرد، تاکید داشت که تمام سعی‌اش این بوده تا حس واقعی شهید حججی از آن لحظه دردناکی که تنها نگاهش به آسمان، ملائکه و اهل بیت(ع) بود را به تصویر بکشد و به دلیل فرصت اندکی که داشت این اثر هنری را در قالب دیجیتال اجرا کرد.
علیرضا آل یمین
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۰:۲۶
کارگردان «بهار را تو روایت کن» در سالروز مقاومت اسلامی:
مقاومت اسلامی الزاما تیر و ترکش نیست، باید حرف جدیدی زد
علیرضا آل یمین، نویسنده و مستندساز، با تاکید بر اینکه مفهوم «مقاومت اسلامی» صرفا به معنای جنگ و تیر و ترکش نیست، بیان کرد: در حال حاضر فضای جدیدی از مقاومت اسلامی ایجاد شده، پس باید حرف‌های تازه بزنیم؛ چراکه دوره یک‌سری اتفاقات گذشته است.
بازدید هیئت هنرمندان فعال سینما و تئاتر کشور سوریه از حوزه هنری
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۲:۱۸
در بازدید هیئت سوری از حوزه هنری مطرح شد
درویش: هرگاه زبان هنر مطرح باشد مرزها بی‌معنا می‌شوند/ افخمی: سینمای سوریه آینده‌ساز مردم سوریه است
هیئتی متشکل از هنرمندان فعال سینما و تئاتر کشور سوریه از حوزه هنری بازدید کردند و با مسئولان و مدیران این نهاد انقلابی به همراه جمعی از هنرمندان سینمای ایران به مباحثه و تبادل نظر پرداختند.
آذرنگ
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۱:۱۲
آذرنگ در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
رسالت ذاتی تئاتر اخلاق است
حمیدرضا آذرنگ، نویسنده، کارگردان و بازیگر توانمند تئاتر، تلویزیون و سینمای کشور، معتقد است: تئاتر معنا و مفهوم مشخصی دارد و خود به تنهایی مروج اخلاق است. ذات تئاتر ریشه‌دار‌ترین وسیله اخلاقی در میان هنرها و دیگر فنون ارتباطی میان مردم جهان است.
فرخ نعمتی
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۴۵
نعمتی در گفت وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«ولایت عشق» بهترین اتفاق زندگی‌ام بود/ تمام حق را به خودمان ندهیم
فرخ نعمتی، بازیگر نقش امام رضا(ع) در مجموعه «ولایت عشق»، با بیان اینکه ای‌کاش کارهایی مثل «ولایت عشق» درباره ائمه در سینما و تلویزیون تداوم داشت، خاطرنشان کرد: بازی در نقش امام رضا(ع) یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام بود و اکنون معتقدم همین که این کار تا امروز در میان مردم مطرح مانده است پس کارهایی از این دست قطعا تاثیرگذاری خوبی دارند و باید تداوم داشته باشند.
محسن کاظمی
۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۵:۰۳
کاظمی: گرانیگاه تاریخ شفاهی احیای حافظه جمعی است
محسن کاظمی گفت: بن‌مایه تاریخ شفاهی از خاطره گرفته می‌شود، اما خاطره‌ای که حاصل یک مصاحبه فعال است و با تحقیق و پژوهش اعتبارسنجی می‌شود، در واقع گرانیگاه تاریخ شفاهی احیای حافظه جمعی است.
شاهد احمدلو
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۱:۲۸
شاهد احمدلو در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سینمای ایران به آثار اقتباس ادبی نگاه ریشه‌ای نداشته است/ «ناخدا خورشید» یکی از بهترین اقتباس‌های ادبی بود
شاهد احمدلو، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون، فیلم «ناخدا خورشید» ساخته ناصر تقوایی را بهترین اثر اقتباس ادبی سینمای ایران دانست و درباره اقبال کم سینماگران از این گونه‌ ادبی گفت: طی این سال‌ها سینمای ایران نگاه ریشه‌ای به آثار اقتباس ادبی نداشته و این ژانر مثل سینمای جنگ و کودک و نوجوان در مقطعی آمد و رفت.
گلستان جعفریان نویسنده کتاب «روزهای بی آیینه»
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۱:۰۵
جعفریان در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
جنگ واقعی جنگ با خود است/ همسر شهید لشکری الگوی مناسب دختران ایرانی است
گلستان جعفریان در مورد جدیدترین کتاب خود با عنوان «روزهای بی آیینه» گفت: این کتاب روایت دختر جوانی است که پس از ناپدید شدن ناگهانی شوهر خویش در دوران سخت هشت سال جنگ تحمیلی تبدیل به یک زن تمام و کمال ایرانی می‌شود. زنی که دوران وفور نعمت را در کنار شوهرش پشت سر گذاشته و حالا به همراه یک بچه خردسال تمام قد پای زندگی می‌ایستد. شخصیت خانم لشکری در این کتاب می‌تواند الگوی مناسبی برای دختران امروز ایران باشد که گاهی با کوچک‌ترین مشکلات زندگی خود را می‌بازند و زندگی را تمام شده می‌دانند.
ابوالفضل جلیلی
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۵۹
ابوالفضل جلیلی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
کارگردانان بزرگ به سراغ اقتباس بروند تا جوانان تشویق شوند
ابوالفضل جلیلی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس، با استقبال از بهره‌گیری سینماگران از آثار اقتباس ادبی تاکید کرد: برای تداوم این کار باید کارگردانان بزرگ به سراغ این حوزه بروند تا فیلم‌سازان جوان هم تشویق شوند اما متاسفانه بیشترجوانان ما بعد از انقلاب دیگر خودشان را وقف هنر نکرده‌اند.
بیژن میرباقری
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۰:۵۷
بیژن میرباقری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
موضع سینما و ادبیات به انسان در اقتباس آثار ادبی متفاوت شده/ نویسندگان کودک تمایل بیشتری برای همکاری با سینماگران دارند
بیژن میرباقری، فیلم‌ساز، در زمینه استفاده از آثار ادبی برای اقتباس آثار سینمایی دلیل اقبال کم سینماگران از این حوزه را متفاوت شدن نگرش و موضع سینما و ادبیات نسبت به انسان عنوان کرد.