دوشنبه 27 خرداد 1398
آرشیو گفتگو
محمدجواد محبت
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۲:۰۸
محمدجواد محبت در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
شعر جوان حکم جوانه‌ها و پاجوش‌های درخت‌های کهن را دارد
محمدجواد محبت، شاعر، با بیان اینکه شعر جوان حکم جوانه‌ها و پاجوش‌های درخت‌های کهن را دارد، گفت: شعر جوان با تمام خوبی‌ها و محسناتی که دارد باید حواسمان باشد درست و بجا استفاده شود؛ چراکه برخی شاعران جوان با حضور مداومشان در جشنواره‌ها و مسابقات مختلف در این عرصه جلوه خوبی از شعر نشان نمی‌دهند.
افتتاحبه نمایشگاه خوشنویسی «کرشمه قلم»
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۹:۳۲
مومنی‌شریف در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
عرصه برای معرفی آثار تجسمی بسیار گسترده شده است
رئیس حوزه هنری گفت: امروز عرصه برای معرفی آثار تجسمی بسیار گسترده شده و نیازی نیست که همچون گذشته آثار را چاپ و در بین مردم توزیع کنیم. مخاطبان بسیاری در فضای مجازی پیگیر هنرهای تجسمی هستند.
رضا اسماعیلی
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۳:۱۷
اسماعیلی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
جوانان را به سرودن اشعار انسانی دعوت کنیم/ شعر باید سفارش درونی شاعر باشد
رضا اسماعیلی، شاعر و پژوهشگر ادبی، با بیان اینکه نگذاریم جوانانمان در عرصه شعرگویی هرز بروند و راه درستی را انتخاب نکنند، تاکید کرد: در جامعه فعلی باید تلاش کرد تا جوانانمان را بیشتر به سرودن اشعار انسانی، ارزشمند و با محتوا و مضامین درست دعوت کنیم.
امیر نصیربیگی
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۲:۲۰
نصیربیگی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
آثاری در شأن مدافعان حرم تولید شود/ حضور پُررنگ موضوع مقاومت در نمایش‌های جشنواره تئاتر سوره
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: فرهنگ مقاومت یکی از دستاوردهای اصلی و کاربردی انقلاب اسلامی است و باید تلاش شود این فرهنگ در همه عرصه‌ها به‌خصوص در حوزه فرهنگ و هنر و به‌ویژه هنر تاثیرگذارِ تئاتر توسط هنرمندان نهادینه شود.
شورجه
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۲:۰۷
شورجه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
عدم توجه سینما و تلویزیون به آزادگان یک اعتراف تلخ است/ خاطرات اسرا دست‌مایه فیلم‌سازی قرار گیرد
جمال شورجه با تاکید بر اینکه سینما و تلویزیون برای آزادگان ارزش و اهمیت بیشتری قائل باشد، خاطرنشان کرد: این مسئله یک اعتراف تلخ است که سینما و تلویزیون کشورمان طی این سال‌ها آن‌طور که باید و شاید به موضوع آزادگان دلیر سلحشورمان نپرداخته است؛ در حالی که این بزرگان گنجینه‌های گران‌بهایی برایمان هستند.
عبدلاحمید قدیریان
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۱۲
قدیریان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
شهید حججی نگاهش به آسمان و اهل بیت(ع) بود/ متفکران اتفاقات منطقه را برای هنرمندان تبیین کنند
عبدالحمید قدیریان، هنرمند نقاش که اخیرا با موضوع خشوع فرشتگان در استقبال از شهید مدافع حرم در وصف شهید محسن حججی نقاشی معنوی و زیبایی ارائه کرد، تاکید داشت که تمام سعی‌اش این بوده تا حس واقعی شهید حججی از آن لحظه دردناکی که تنها نگاهش به آسمان، ملائکه و اهل بیت(ع) بود را به تصویر بکشد و به دلیل فرصت اندکی که داشت این اثر هنری را در قالب دیجیتال اجرا کرد.
علیرضا آل یمین
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۰:۲۶
کارگردان «بهار را تو روایت کن» در سالروز مقاومت اسلامی:
مقاومت اسلامی الزاما تیر و ترکش نیست، باید حرف جدیدی زد
علیرضا آل یمین، نویسنده و مستندساز، با تاکید بر اینکه مفهوم «مقاومت اسلامی» صرفا به معنای جنگ و تیر و ترکش نیست، بیان کرد: در حال حاضر فضای جدیدی از مقاومت اسلامی ایجاد شده، پس باید حرف‌های تازه بزنیم؛ چراکه دوره یک‌سری اتفاقات گذشته است.
بازدید هیئت هنرمندان فعال سینما و تئاتر کشور سوریه از حوزه هنری
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۲:۱۸
در بازدید هیئت سوری از حوزه هنری مطرح شد
درویش: هرگاه زبان هنر مطرح باشد مرزها بی‌معنا می‌شوند/ افخمی: سینمای سوریه آینده‌ساز مردم سوریه است
هیئتی متشکل از هنرمندان فعال سینما و تئاتر کشور سوریه از حوزه هنری بازدید کردند و با مسئولان و مدیران این نهاد انقلابی به همراه جمعی از هنرمندان سینمای ایران به مباحثه و تبادل نظر پرداختند.
آذرنگ
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۱:۱۲
آذرنگ در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
رسالت ذاتی تئاتر اخلاق است
حمیدرضا آذرنگ، نویسنده، کارگردان و بازیگر توانمند تئاتر، تلویزیون و سینمای کشور، معتقد است: تئاتر معنا و مفهوم مشخصی دارد و خود به تنهایی مروج اخلاق است. ذات تئاتر ریشه‌دار‌ترین وسیله اخلاقی در میان هنرها و دیگر فنون ارتباطی میان مردم جهان است.
فرخ نعمتی
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۰:۴۵
نعمتی در گفت وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«ولایت عشق» بهترین اتفاق زندگی‌ام بود/ تمام حق را به خودمان ندهیم
فرخ نعمتی، بازیگر نقش امام رضا(ع) در مجموعه «ولایت عشق»، با بیان اینکه ای‌کاش کارهایی مثل «ولایت عشق» درباره ائمه در سینما و تلویزیون تداوم داشت، خاطرنشان کرد: بازی در نقش امام رضا(ع) یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام بود و اکنون معتقدم همین که این کار تا امروز در میان مردم مطرح مانده است پس کارهایی از این دست قطعا تاثیرگذاری خوبی دارند و باید تداوم داشته باشند.