یکشنبه 30 شهریور 1399
آرشیو گفتگو
نویسندگان بوسنیایی
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۸:۵۲
با حضور تعدادی از فعالان حوزه مقاومت در بوسنی مطرح شد
مومنی‌شریف: تاریخ شفاهی نسل‌کشی مسلمانان در بوسنی مکتوب شود/ رحماندوست: آماده همکاری با نویسندگان و پژوهشگران بوسنیایی هستیم
رئیس حوزه هنری در دیدار با فعالان فرهنگی و نویسندگان بوسنی تاکید کرد: فعالان فرهنگی بوسنی، اعم از نویسندگان، پژوهشگران و دغدغه‌مندان این عرصه باید با ثبت خاطرات، نگهداری و حفاظت از اسناد تاریخی و نگارش تاریخ شفاهی مانع از فراموشی واقعه تاریخی نسل‌کشی مسلمانان در بوسنی شوند.
نشست خبری و اعلام برنامه های انتشارات سوره مهر در «سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران»
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴:۲۷
قره‌داغی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزهنری:
انقلاب و دفاع مقدس پرمخاطب‌ترین موضوعات در حوزه نشر است/ با ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ اول، به نمایشگاه آمده‌ایم
مدیر عامل انتشارات سوره مهر در روز افتتاح نمایشگاه کتاب تهران گفت: علی‌رغم تصور عده‌ای، محتوای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جزو پرمخاطب‌ترین موضوعات در حوزه نشر است و این مسئله توسط انتشارات سوره مهر بارها به اثبات رسیده است.
مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی/۲
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۲:۳۶
حمیدحسام در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
انقلاب، اندیشه معاصر را به عاشورا متصل کرد/ از امروز مسئولیتم در قبال جامعه سنگین‌تر شد
چهره هنری و فرهنگی سال ۹۶ در آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب، گفت: زمانی که نامی را ذیل انسان بزرگی همچون شهید سیدمرتضی آوینی می‌آورند، تکلیفت بسیار سنگین‌تر می‌شود. امروز بار سنگینی بر دوشم قرار گرفت که امیدوارم بتوانم از عهده آن برآیم.
حمید حسام
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۲۰:۰۷
اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی/۱
حمید حسام چهره سال هنر انقلاب اسلامی شد/ حسام: اولین خاکریزی که باید نسل امروز از آن عبور کند، خاکریز خود است
حمید حسام، چهره سال هنر انقلاب در سال ۱۳۹۶، معتقد است که دیده شدن در دهه ۶۰ یک دغدغه نبود بلکه دیده نشدن یک عشق بود یک مرام‌نامه بود.
شجاعی
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۰:۴۸
هفته هنر انقلاب/ ۳۸
شجاعی: هنرمندان واقعی شهدا هستند
سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در افتتاحیه نمایشگاه «طلایه» گفت: هنرمندان واقعی ایران شهدای انقلاب هستند که با دل و جان پا در میادین هشت سال دفاع مقدس نهادند و یا برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) جان خود را تقدیم کردند.
محسن مومنی شریف
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۰۷
هفته هنر انقلاب/ ۲۵
مومنی‌شریف: در چهملین سال انقلاب به اندیشه‌های حضرت امام(ره) رجعتی دوباره کنیم/ شهید آوینی یک متفکر خودساخته بود
رئیس حوزه هنری در حاشیه تجدید میثاق هنرمندان و مدیران حوزه هنری با آرمان‌های امام درباره هفته هنر انقلاب گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید به اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) رجعت کنیم و فرمایشات ایشان را در باب هنر بار دیگر بازخوانی کنیم.
محمد حسین نیرومند
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۱:۲۲
نیرومند در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
برای تعالی هنر انقلاب، هنرمند باید باور قلبی داشته باشد/ باید روی جوانان معتقد به انقلاب سرمایه‌گذاری کنیم
محمدحسین نیرومند، از فعالان عرصه هنرهای تجسمی، درباره هنر انقلاب گفت: هنرمند بازتاب‌دهنده جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کند. از همین رو برای خلق اثر انقلابی باید باور قلبی داشته باشد، بهترین کار شناسایی جوانان معتقد و انقلاب و سرمایه‌گذاری روی آنان است.
محسن یزدی
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۴
یزدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
اولویت ما در ساخت مستند، منافع ملی کشور است/ امروز در پیچ پخش مستند گرفتار شده‌ایم
محسن یزدی مدیر مرکز مستند حوزه هنری گفت: برای ما مخاطب اهمیت بالایی دارد اما متاسفانه امروز در پیچ پخش گرفتار شده‌ایم و آثار خوب و طراز اول به دلیل مشکلات پخش یا دیده نمی‌شوند یا به بدترین حالت ممکن به دست مخاطبین می رسند.
میزگرد اهالی تئاتر انقلاب اسلامی
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۹
مهدوی در نشست بررسی تئاتر انقلاب عنوان کرد:
مرزبندی‌ برای تئاتر انقلابی و غیرانقلابی را نمی‌پذیرم
نشست بررسی تئاتر انقلاب با حضور «کاوه مهدوی» هنرمند توانمند تئاتر کشور و «حمید نیلی» فعال فرهنگی و تهیه کننده تئاتر کشور در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار شد. در این نشست مهدوی و نیلی به بررسی تئاتر کشور پس از انقلاب اسلامی و وضعیت کنونی آن پرداختند.
حجت الاسلام سعید فخرزاده
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱:۴۵
حجت‌الاسلام فخرزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
انقلاب، شیرینی استقلال را به مردم چشاند
حجت‌الاسلام سعید فخرزاده، مدیر واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری، گفت: مردم ایران در کنار همه شعارهای خود یک شعار محوری داشتند و آن «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود که با پیروزی انقلاب، مردم شیرینی استقلال را پس از ده‌ها قرن چشیدند.