یکشنبه 17 آذر 1398
آرشیو گفتگو
شجاعی
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۰:۴۸
هفته هنر انقلاب/ ۳۸
شجاعی: هنرمندان واقعی شهدا هستند
سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در افتتاحیه نمایشگاه «طلایه» گفت: هنرمندان واقعی ایران شهدای انقلاب هستند که با دل و جان پا در میادین هشت سال دفاع مقدس نهادند و یا برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) جان خود را تقدیم کردند.
محسن مومنی شریف
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۰۷
هفته هنر انقلاب/ ۲۵
مومنی‌شریف: در چهملین سال انقلاب به اندیشه‌های حضرت امام(ره) رجعتی دوباره کنیم/ شهید آوینی یک متفکر خودساخته بود
رئیس حوزه هنری در حاشیه تجدید میثاق هنرمندان و مدیران حوزه هنری با آرمان‌های امام درباره هفته هنر انقلاب گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید به اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) رجعت کنیم و فرمایشات ایشان را در باب هنر بار دیگر بازخوانی کنیم.
محمد حسین نیرومند
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۱:۲۲
نیرومند در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
برای تعالی هنر انقلاب، هنرمند باید باور قلبی داشته باشد/ باید روی جوانان معتقد به انقلاب سرمایه‌گذاری کنیم
محمدحسین نیرومند، از فعالان عرصه هنرهای تجسمی، درباره هنر انقلاب گفت: هنرمند بازتاب‌دهنده جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کند. از همین رو برای خلق اثر انقلابی باید باور قلبی داشته باشد، بهترین کار شناسایی جوانان معتقد و انقلاب و سرمایه‌گذاری روی آنان است.
محسن یزدی
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۴
یزدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
اولویت ما در ساخت مستند، منافع ملی کشور است/ امروز در پیچ پخش مستند گرفتار شده‌ایم
محسن یزدی مدیر مرکز مستند حوزه هنری گفت: برای ما مخاطب اهمیت بالایی دارد اما متاسفانه امروز در پیچ پخش گرفتار شده‌ایم و آثار خوب و طراز اول به دلیل مشکلات پخش یا دیده نمی‌شوند یا به بدترین حالت ممکن به دست مخاطبین می رسند.
میزگرد اهالی تئاتر انقلاب اسلامی
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۹
مهدوی در نشست بررسی تئاتر انقلاب عنوان کرد:
مرزبندی‌ برای تئاتر انقلابی و غیرانقلابی را نمی‌پذیرم
نشست بررسی تئاتر انقلاب با حضور «کاوه مهدوی» هنرمند توانمند تئاتر کشور و «حمید نیلی» فعال فرهنگی و تهیه کننده تئاتر کشور در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار شد. در این نشست مهدوی و نیلی به بررسی تئاتر کشور پس از انقلاب اسلامی و وضعیت کنونی آن پرداختند.
حجت الاسلام سعید فخرزاده
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱:۴۵
حجت‌الاسلام فخرزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
انقلاب، شیرینی استقلال را به مردم چشاند
حجت‌الاسلام سعید فخرزاده، مدیر واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری، گفت: مردم ایران در کنار همه شعارهای خود یک شعار محوری داشتند و آن «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود که با پیروزی انقلاب، مردم شیرینی استقلال را پس از ده‌ها قرن چشیدند.
نمایشگاه پوستر حماسه ۹ دی
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۰:۵۶
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری عنوان کرد:
۹دی حماسه‌ای ارزشمند به بلندای هشت سال دفاع مقدس است/ نمایشگاه پوستر حماسه ۹دی بر اساس بیانات رهبری است
سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در مراسم افتتاح نمایشگاه پوستر حماسه ۹دی در حوزه هنری گفت: حضور مردم بابصیرت و آگاه به رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز در حماسه عظیم ۹دی سال ۱۳۸۸ و دیگر وقایعی که دشمن برای سلب عزتمندی ملت ایران کمین کرده است، همانند روزهای پرافتخار انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است.
دیدار و تبادل نظر کاریکاتوریست‌های ترکیه و ایران در حوزه هنری
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۹:۵۷
کاریکاتوریست‌های ترکیه و ایران در حوزه هنری دیدار و تبادل نظر کردند
متین پکر: عشق به کاریکاتور ایران در دل ما جوانه زده است/ دِرَم‌بخش: آرزوی چنین رویدادی را در ایران داشتم
مِتین پِکِر، رئیس انجمن کاریکاتوریست‌های ترکیه، در نشست کاریکاتوریست‌های ترکیه و ایران که چهارشنبه‌شب در حوزه هنری برگزار شد، گفت: عشق و علاقه بسیاری که به کاریکاتورهای ایران در دلمان جوانه زد باعث حضور ما در ایران شد.
حسن برزیده
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۰:۵۳
برزیده در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
ایجاد وحدت و همدلی اساس کار هنر متعهد است
عبدالحسن برزیده، فیلم‌ساز، با تاکید بر اینکه وقتی از وحدت سخن می‌گوییم باید از تفرقه دوری کنیم و با هم باشیم، درباره تاثیرگذاری هنر و من‌جمله حوزه سینما در ایجاد وحدت در جامعه گفت: قطعا سینما می‌تواند با پرداخت درست موضوعات در ایجاد وحدت کمک کننده باشد.
احمد شاکری
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۳:۲۵
احمد شاکری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
اقتباس سینمایی از آثار ادبی نیازمند اشراف اقتباس‌کننده است
احمد شاکری، نویسنده و منتقد ادبی، درباره بها دادن به موضوع اقتباس ادبی از سوی سینماگران تاکید کرد: اساسا اقتباس سینمایی از آثار ادبی و داستانی نیازمند اشراف هرچه بیشتر اقتباس‌کننده در این موضوع است.