شنبه 29 تیر 1398
آرشیو
جشن انتشار مجموعه کتاب‌های زنان مقاوم خرمشهر
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۶:۳۳
سه‌شنبه ۱۸ تیرماه در تالار سوره حوزه هنری؛
جشن انتشار مجموعه کتاب‌های زنان مقاوم خرمشهر برپا می‌شود
مدیر روابط عمومی سوره مهر از جشن انتشار مجموعه کتاب‌های زنان مقاوم خرمشهر با عناوین «ساجی»، «صباح»، «چراغ‌های روشن شهر» و «زیباترین روزهای زندگی» با حضور جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، مسئولان کشوری و لشکری، هنرمندان و اهالی قلم، در روز سه‌شنبه ۱۸ تیرماه در حوزه هنری خبر داد.
رضا ساکی
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۲:۵۷
رضا ساکی از دوره‌های طنزنویسی حوزه هنری گفت
در مکتب‌خانه ما به روی همه باز است
مدرس سلسله جلسات «مکتب‌خانه طنز» گفت: اغلب کسانی که در طول سال‌های قبل به شکل مستمر کلاس‌های «مکتب‌خانه طنز» را دنبال کرده‌اند آثارشان در روزنامه و رسانه‌های کشور منتشر می‌شود.
کارگاه مبانی فلسفه هنر
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۲:۴۹
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری؛
نخستین کارگاه «مبانی فلسفه هنر» برگزار می‌شود
نخستین نشست کارگاه «مبانی فلسفه هنر» دکتر عبدالحمید ضیائی، شاعر، پژوهشگر و مدرس فلسفه، دوشنبه ۱۷ تیرماه، ساعت ۱۷ در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار می‌شود.
چهارمین همایش بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۱:۲۹
عزت‌الله ضرغامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
هنر انقلاب، هیمنه آمریکا را به لرزه می‌اندازد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حقوق بشر آمریکایی و تاثیر هنر در عرصه جهانی گفت: اینکه غرب در حوزه تکنیک و امکانات از ما پیشتاز است را نمی‌شود انکار کرد ولی مفاهیم انقلاب و بیان آن با زبان هنر هیمنه آمریکا را به لرزه می‌اندازد.
کبوتران مسجد دوردست ۵۵
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۱:۰۰
در سالگرد فاجعه نسل‌کشی مسلمانان بالکان؛
حقایق پشت پرده «نسل‌کشی سربرنیتسا» بررسی می‌شود
پنجاه‌وپنجمین محفل «کبوتران مسجد دوردست» با موضوع حقایق پشت پرده «مارش میرا»، «نسل کشی سربرنیتسا» و «محاصره سارایوو» از نگاه مستندسازان و نویسندگان، سه‌شنبه ۱۸ تیرماه برگزار می‌شود.
پرویز مندمی
۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۱۳:۲۳
پرویز مندمی: نوازندگی به مشکل تقلید از قطعات ترکی و عربی دچار است
پرویز مندمی، برگزیده چند دوره پیشین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»، با اشاره بر کیفیت و تاثیر این رویداد بر وضعیت موسیقی ایرانی بیان کرد: «متاسفانه فضایی که خوانندگی درگیر آن است و تقلید در آن صورت می‌گیرد، نوازندگی را نیز به خود دچار کرده است.»
فیلم تنبیه
۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۱۲:۴۸
جلال ویسی با فیلم کوتاه «تنبیه» به آلمان رفت
تولید مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان سنندج به بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم open Air Filmfest Weiterstadt آلمان راه یافت.
 آیین رونمایی کتاب شعر «با تو هوا خوب است»
۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۰۹:۴۴
با حضور محمود پوروهاب؛
آیین رونمایی کتاب شعر «با تو هوا خوب است» برگزار می‌شود
کتاب شعر «با تو هوا خوب است» شامل ۱۷ شعر برای گروه سنی نوجوان است، که یکشنبه ۱۶تیرماه با حضور شاعر این مجموعه، در حوزه هنری استان قم رونمایی می‌شود.
مهدی فریمانی
۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۰۹:۲۲
فریمانی با حضور در پایگاه خبری حوزه هنری عنوان کرد:
باید راه شکستن قالب‌ها را آموخت/حوزه هنری نمایشگاهی دائمی در نقطه استراتژیک شهر برپا کند
فریمانی، از هنرمندان صاحب‌سبک در هنرهای تجسمی کشور، در توضیح بیشتر شیوه کاری خود گفت: بداهه روشی است که هنرمند در هنگام شروع کار، هیچ طرح و نقشه قبلی از نحوه شکل گیری اثر خود ندارد. بداهه ترکیبی از قدرت قوای ارادی و غیر ارادی، خودآگاه و ناخودآگاه است.
سرود رود چهل ساله
۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۶:۴۳
فراخوان ملی سرود رود چهل ساله تمدید شد
مرکز موسیقی حوزه هنری، مهلت ارسال آثار را با توجه به استقبال گروه‌های سرود از این فراخوان و درخواست برخی گروه‌ها، تا انتهای تیرماه تمدید کرد.