سه شنبه 13 خرداد 1399
آرشیو
فراخوان تولید سراسری تئاتر آپارتمانی در قرنطينه«تئاترمان»
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۲:۵۱
داوران بخش بازخوانى متون همايش تئاترمان معرفی شدند
بهار مؤمنى، مهرنوش مهدوى حامد و شهرام احمدزاده به عنوان داوران بخش بازخوانى متون نخستین همایش سراسری تئاتر آپارتمانی «تئاترمان» معرفی شدند.
چهار فصل تئاتر ایران
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۱:۴۶
طرح‌های پذیرفته شده فصل چهارم «چهار فصل تئاتر ایران» معرفی شدند
اسامی طرح‌های برگزیده شده فصل چهارم از دور نوین پروژه‌ آموزش نمایش‌نامه‌نویسی «چهار فصل تئاتر ایران» با عنوان «شهدای مقاومت» علام شد.
مرشد میرزاعلی
۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۳:۰۸
دبیرجشنواره مجازی نقالی «نقشا»:
همراهی خانواده‌ها با فرهنگ اصیل ایرانی در جشنواره «نقشا»
دبیرجشنواره مجازی نقالی «نقشا» با تاکید بر آنکه این نخستین جشنواره هنر آیینی و نمایشی نقالی با اتکا بر شاهنامه حکیم فردوسی طوسی در دو بخش ملی و بین‌المللی است، تاکید کرد: نقشا به همراهی خانواده‌ها با هویت و فرهنگ اصیل ایرانی کمک می‌کند.
فراخوان تولید سراسری تئاتر آپارتمانی در قرنطينه«تئاترمان»
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۱:۰۴
تمدید یک هفته‌ای مهلت ارسال متن به نخستین همایش سراسری «تئاترمان»
دبیرخانه نخستین همایش سراسری «تئاترمان» مهلت ارسال متن به این رویداد را که پیش از این تا ۱۰ خردادماه اعلام شده بود، تا ۱۷ خردادماه تمدید کرد.
امیر مشهدی عباس
۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۹:۰۱
دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» خبر داد:
مهلت ارسال آثار تا ۱۰ خردادماه تمدید شد
امیر مشهدی‌عباس دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» با اشاره به اینکه آثار ارسالی شرکت‌کنندگان به این رویداد در روزهای پایانی مهلت ارسال شدت گرفته است، دبیرخانه جشنواره این مهلت را تا ۱۰ خرداد ماه تمدید کرد.
چهار فصل تئاتر ایران
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۱:۵۰
اعضای هیات علمی فصل چهارم «چهار فصل تئاتر ایران» معرفی شدند
اعضای هیئت‌علمی فصل چهارم از دور نوین پروژه‌ آموزش نمایش‌نامه‌نویسی «چهار فصل تئاتر ایران» برای علاقه‌مندانِ خارج از پایتخت معرفی شدند.
محمود صابری
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۱:۳۴
دبیر نخستین همایش سراسری تئاتر آپارتمانی «تئاترمان»:
۵ اثر برگزیده همایش«تئاترمان» اجرای عموم خواهند داشت
محمود صابری در مورد نخستین همایش سراسری تئاتر آپارتمانی «تئاترمان» گفت: ۵ اثر برگزیده این همایش، بعد از پایان قرنطینه و بازگشایی سالن‌های نمایش، اجرای عمومی در یکی از تالارهای در اختیار مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری داده خواهند شد که البته با حمایت مالی همراه خواهد بود.
مرشد میرزاعلی
۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۰:۲۲
مرشد میرزاعلی: حضرت علی(ع) انگیزه مردمی برای اقبال به تعزیه و نقالی است/ امشب آخرین اجرای سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه علی(ع)»
دبیر نخستین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه علی(ع)» معتقد است: از بین همه این هنرهای آیینی، شاید آنچه باعث شده مردم بیشتر به سمت تعزیه و نقالی بیایند، حضرت علی(ع) و ماجراهای کربلا و امام حسین(ع) هستند که اینها را ویژه‌تر کرده است، چرا که موضوعات بیشتر با درس‌های بیشتری را دارند که در زندگی مردم جریان دارد.
داوران جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا»
۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۱:۰۸
داوران جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا» معرفی شدند
علی دهباشی، مجتبی حسن‌بیگی و ابوالفضل ورمزیار به عنوان داوران جشنواره بین‌المللی نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا» معرفی شدند.
محمود صابری
۱۳۹۹/۲/۲۱ - ۱۳:۲۸
یادداشت دبیر نخستین همایش سراسری «تئاترمان»؛
صابری: تئاتر آپارتمانی در این دوره حیات تئاتر را تداوم می‌بخشد
محمود صابری، دبیر نخستین همایش سراسری «تئاترمان» در یادداشتی عنوان کرد: شاید در مقطعی برحسب ضرورت سالن‌های تئاتر بسته شوند، اما هنر تئاتر تعطیل نمی‌شود و راهی را برای ادامه حیات باز خواهد کرد. تئاتر آپارتمانی در این دوره به عرصه وارد شده تا حیات تئاتر را تداوم بخشد.