دوشنبه 20 آذر 1396
آرشیو
حبیب الله چایچیان
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۵:۲۵
پیام رئیس حوزه هنری به مناسبت درگذشت حبیب‌الله چایچیان (حسان)
محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری، در پی درگذشت استاد حبیب‌الله چایچیان (حسان) شاعر پیش‌کسوت آیینی کشور، پیام تسلیتی صادر کرد.
کوروش زارعی
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۳:۲۱
اتحاد شیعیان جهان در سرزمین عشق
مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری طی یادداشتی به دومین همایش تئاتر مردمی اربعین پرداخت.
زلزله
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۱:۵۲
حوزه هنری انقلاب اسلامی حادثه زلزله غرب کشور را به ملت ایران تسلیت گفت
در پی حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور که باعث جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان عزیز و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورد؛ حوزه هنری انقلاب اسلامی طی پیامی این حادثه را به مردم ایران تسلیت گفت.
بانوی عکاس مسیحی پیاده‌روی اربعین
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۲:۵۳
یادداشت مدیر خانه عکاسان ایران برای بانوی عکاس مسیحی پیاده‌روی اربعین
سیداحسان باقری طی یادداشتی در رابطه با برگزاری نمایشگاه عکس‌های عکاس مسیحی انگلیسی از زیارت اربعین در خانه عکاسان ایران، وی را «مهمان ویژه اربعین» خواند.
تئاتر مردمی اربعین
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۱:۴۴
تئاتر مردمی اربعین؛ راهی تازه با امید به استمرار
در هفته‌ای که گذشت، دومین همایش تئاتر مردمی اربعین که از سال گذشته فعالیت خودش را آغاز کرده است توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.
معنا زدایی هم زمان از اربعین و علم
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۰:۴۹
معنازدایی هم‌زمان از اربعین و علم
چه چیزی می‌تواند غم‌انگیز‌تر از این باشد که در بعضی از تحلیل‌هایی که اخیرا درباره راهپیمایی اربعین در فضای مجازی صورت می‌گیرد، آن‌همه رنج، سختی و خستگی که زائران امام حسین(ع) به عشق امام‌شان به جان می‌خرند و با پای پیاده خود را به حرم مولایشان می‌رسانند، به جاذبه‌های گردشگری و یا قدرت تخریب‌گر تشیع ایرانی تقلیل داده می‌شود و علت اشتیاق هزاران نفر از ایرانیان محب اهل بیت(ع) برای سفر اربعین، به چنین موارد بی‌حاشیه‌ای تقلیل داده می‌شود.
اربعین
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۰:۴۷
اربعین؛ فضای خاطره و یادآوری، تلألؤ تمدنی دیگر
تمدن‌ها نه تنها از خلال ساختارهای کلان، که نیز از خلال کنش‌های روزمره سامان می‌یابند، تثبیت می‌شوند، بازتولید می‌شوند، تغییر می‌یابند و حتی فروپاشیده می‌شوند!
زیارت رفتن با پای پیاده
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۲:۵۷
اندک تأملی در باب زیارت رفتن با پای پیاده
اربعین حسینی روز ۲۰ ماه صفر و چهلمین روز شهادت امام حسین(ع)، مشهور است که اسرای کربلا در این روز در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن سیدالشهدا به کربلا آمده‌اند.
هادی حوری،  نويسنده و کارگردان تئاتر
۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۰:۱۴
بررسي مولفه‌های دراماتيک واقعه‌ عاشورا؛
چرا حسين(ع)؟ چرا کربلا؟ چرا نمايش؟
هادي حوري، نويسنده و کارگردان نمايش «فانوس‌هاي تاريک در گذرگاه خورشيد»، در یادداشتی به این پرسش پرداخته که چرا موضوع عاشورا بيشتر از ديگر وقايع تاريخ اسلام دست‌مايه موضوعات نمايشي و درام در ايران است؟