چهارشنبه 7 اسفند 1398
نتیجه جستجوی کلیدواژه:هنر متعهد
مصطفی حسینی
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸
هنر متعهد؛ راهنمای انسان در جهان
مصطفی حسینی، سرپرست حوزه هنری سمنان، طی یادداشتی در باب هنر متعهد گفت: هنر انقلاب اسلامی درصدد است هنر متعهد به حقیقت را با اتکاء به آرای جهان اسلام به مخاطب عرضه دارد.
مهدی شهداد
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
هنر متعهد تنها بیان مسائل مذهبی نیست
مهدی شهداد، هنرمند تئاتر، در خصوص هنر متعهد گفت: تمام هنرها به‌نوعی متعهد هستند. نمی‌شود که هنر باشد اما متعهد نباشد. آنچه در هنر مهم است دیدگاه هنرمند است که اگر مثبت باشد خود هنری متعهد است.
احمد مرجانی
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
هفته هنر انقلاب/ ۴۹
مرجانی: هنرمند قائل به هنر برای هنر در محاسبه فکری دچار خطا شده است
احمد مرجانی، استاد دانشگاه، گفت: هنرمند قائل به هنر برای هنر در محاسبه فکری دچار خطا شده است؛ به این معنا که شاعر مزبور به برخی از گزاره‌های بدیهی عقل سلیم پشت کرده است.
مصطفی ندرلو
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶
مصطفی ندرلو مطرح کرد:
جای خالی نقد و بررسی آثار تجسمی در برنامه‌های تلویزیونی
مصطفی ندرلو، نقاش پیش‌کسوت کشورمان، معتقد است رسانه‌های دیداری و شنیداری کشورمان چندان به هنرهای تجسمی به‌ویژه هنر نقاشی نپرداخته‌اند و جای نقد آثار نقاشی در برنامه‌های تلویزیونی خالی است.
سیده راضیه یاسینی
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶
سیده راضیه یاسینی: هنر و فرهنگ به هم تنیده هستند/ هنرمند متعهد را امام خمینی (ره) تعریف کرد
سیده راضیه یاسینی، هنرمند و پژوهشگر، گفت: هنر و فرهنگ به هم تنیده هستند و انفکاک این‌ها از یکدیگر امکان‌پذیر نیست. فقط اینکه به چه میزان هویت ملت‌ها با توجه به فرایند جهانی شدن در هنر وجود دارد مهم است.
منیژه آرمین
یکشنبه ۷ آیان ۱۳۹۶
منيژه آرمين:
شور دروني هنرمند او را وادار به خلق اثر می‌کند/ هنر در نفس خود آسماني است
منيژه آرمين گفت: شور دروني هنرمند است که او را وادار به خلق اثر هنري مي کند. به نوعي مي‌توان گفت که هنر، هديه و فرصتي است که از سوي خداوند به هنرمند داده شده است و اگر دامن کسي را بگيرد، ديگر او را رها نمي‌کند.